Chytrá aplikace Apture Bar zabrání odlivu neposedných návštěvníků

Čtenáři online médií až příliš často opouštějí stránky jen proto, že jim chybí kontext – a po použití vyhledávače už se často nevrátí. Pro vydavatele nepříjemný problém řeší nová vychytávka Apture Bar. Lišta napojená na nejdůležitější informační zdroje na webu umožňuje snadné vyhledávání bez opuštění stránky.

Podle statistiky comScore odchází vydavatelům až 30 procent návštěvníků na některý z vyhledávačů. To je dost vysoké číslo na to, aby se vyplatilo přemýšlet o způsobech jeho snížení. V možnostech vydavatelů samozřejmě není o všem podat vyčerpávající informaci včetně všech souvislostí, nehledě na to, že taková snaha by se kvůli existenci celé řady webových zdrojů ani nevyplatila. Inteligentní a zvídavý čtenář ale kontext chce a k jeho nalezení bude potřebovat vyhledávání, proč mu jej tedy neposkytnout přímo na stránce? Právě tady vstupuje do hry Apture Bar.

Apture Bar

Vyhledávání i sdílení

Apture Bar jako svou základní funkci nabízí vyhledávací okénko schopné prohledávat web a zobrazovat relevantní výsledky. Kontext nalezený přes Apture Bar se zobrazuje v okně, které z lišty expanduje směrem dolů, čímž čtenáře udržuje na stránce. Mezi prohledávané zdroje patří Wikipedie, YouTube, Google News a samozřejmě web, na kterém se čtenář nachází. Tímto způsobem se navíc dají prohlížet i prezentace a přehrávat videa.

Další užitečnou funkcí pak je sdílení. Protože jak známo, je-li možnost sdílení na stránce vhodně umístěna a její užití je dostatečně jednoduché, sdílejí čtenáři obsah se svými přáteli a zvyšují tak návštěvnost. Apture Bar nabízí jednoduché sdílení pro Facebook, Twitter a prostřednictvím emailu. Podle vlastních statistik uvádí, že je-li lišta na stránce přítomná, zvyšuje se frekvence sdílení 2 až 5 krát oproti stavu bez ní.

Nu, máte ho mít. K čemu je to dobré? Pokud uživatel roluje po stránce dolů, drží se Apture Bar stále na vrchním okraji okna prohlížeče. Díky přítomnému logu tak čtenáři neustále připomíná, kde že se to nachází a kdo mu obsah poskytuje. V případě, že se mu obsah zamlouvá, je to jasná výhoda – mnohem lépe si zdroj zapamatuje a kdo ví, třeba i doporučí přátelům.

Asi to nejlepší na Apture Baru je, že jeho nastavení je snadné a nevyžaduje od vydavatele žádnou zvláštní péči. Prostě přilepíte ke stránkám připravený kus kódu, přidáte logo, nastavíte pár základních věcí a dál už to funguje samo.

Via SocialTimes

Total
0
Shares
Další články