Chorvatský Babywatch se na poslední chvíli dostal do YCombinatoru

BabyWatch, chorvatský projekt Uršky Sršen a jeji matky, se dostal do nejproslulejšího akcelerátoru. Raketový rozjezd monitoru ještě nenarozeného dítěte evidentně zaujal u v zámoří.

To, co začalo na pódiu ve Vídni se po několika drbech z Pioneers afterparty proměnilo ve dvě letenky do Silicon Valley na setkání s Paulem Grahamem a jeho týmem. Dcera uznávané gynekoložky prožívá se svým projektem půl rok snů. Její projekt  BabyWatch, malá krabička snímající životní funkce dítěte ještě uvnitř rodičky, se začal prodávat v červenci. Hned po rozjezdu prodali 500 kusů a během září prodali další tisícovku, což znamená tržby sto tisíc dolarů. “Momentálně máme dva tisíce platících zákazníků a největší výzva? To je pro nás opravdu obrovský objednávka,” vysvětlila mladá podnikatelka nadšené porotě.

babywatch

BabyWatch měl úspěch už ve Vídni, kde proběhly první námluvy s americkým akcelerátorem. Jeden z porotců byl totiž Michael Seibel, kterého projekt oslovil už během finálových pitchů. A mělo to pokračování. “Michael nám opravdu pomohl, přeci jenom jsme podávali přihlášku dávno po termínu,” vysvětluje Urška.

Letošní startupová soutěž na vídeňském festivalu Pioneers ukázala nové zaměření globální startupové scény. Big data, zelená doprava, vyhledávání, aviatika, medicína, roboti, čistící technologie nebo microcomputing. Software i hardware. Ale hlavně hardware. Část prezentujících ještě před svým finálovým pitchem totiž na stůl před porotce pokládala fyzický důkaz své snahy. Krabici se svým produktem.

Do Ycombinatoru se snaží dostat i české startupy. Rekordmani jsou pánové z Click2stream, kteří byli letos hned na dvou neúspěšných pohovorech.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vlády padají, ale státních milionů pro startupy přibývá

Peníze do nadějného startupu nemusí lít jenom soukromí investoři. Začíná se čím dál víc snažit i stát. Když pro tentokrát přeskočíme diskusi o tom, že by měl spíš zařídit stabilní systém pro podnikatele než se jim plést do řemesla, zbývá prostý fakt, že tu leží plno peněz. Peněz, které jsou určeny právě pro podporu inovativních projektů.
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Leyter

Z příběhu projektu, který se z původně jednoduché služby postupně mění na široce rozkročený seznamovací portál s globálními ambicemi, si lze vzít poměrně dlouhou řadu ponaučení. A důležité je, že si to uvědomují i jeho tvůrci. O Leyteru jste možná slyšeli v reklamě, ani zdaleka jste ale neslyšeli všechno...