Chorvatský Babywatch se na poslední chvíli dostal do YCombinatoru

BabyWatch, chorvatský projekt Uršky Sršen a jeji matky, se dostal do nejproslulejšího akcelerátoru. Raketový rozjezd monitoru ještě nenarozeného dítěte evidentně zaujal u v zámoří.

To, co začalo na pódiu ve Vídni se po několika drbech z Pioneers afterparty proměnilo ve dvě letenky do Silicon Valley na setkání s Paulem Grahamem a jeho týmem. Dcera uznávané gynekoložky prožívá se svým projektem půl rok snů. Její projekt  BabyWatch, malá krabička snímající životní funkce dítěte ještě uvnitř rodičky, se začal prodávat v červenci. Hned po rozjezdu prodali 500 kusů a během září prodali další tisícovku, což znamená tržby sto tisíc dolarů. “Momentálně máme dva tisíce platících zákazníků a největší výzva? To je pro nás opravdu obrovský objednávka,” vysvětlila mladá podnikatelka nadšené porotě.

babywatch

BabyWatch měl úspěch už ve Vídni, kde proběhly první námluvy s americkým akcelerátorem. Jeden z porotců byl totiž Michael Seibel, kterého projekt oslovil už během finálových pitchů. A mělo to pokračování. “Michael nám opravdu pomohl, přeci jenom jsme podávali přihlášku dávno po termínu,” vysvětluje Urška.

Letošní startupová soutěž na vídeňském festivalu Pioneers ukázala nové zaměření globální startupové scény. Big data, zelená doprava, vyhledávání, aviatika, medicína, roboti, čistící technologie nebo microcomputing. Software i hardware. Ale hlavně hardware. Část prezentujících ještě před svým finálovým pitchem totiž na stůl před porotce pokládala fyzický důkaz své snahy. Krabici se svým produktem.

Do Ycombinatoru se snaží dostat i české startupy. Rekordmani jsou pánové z Click2stream, kteří byli letos hned na dvou neúspěšných pohovorech.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Pavlem Doležalem

Představujeme další novinku na stránkách Těchinternetů, pravidelné videorozhovory z našeho prastarého sklepení. Poté, co Ataxo koupilo H1.cz, a také proto, že jsme ho měli zrovna po ruce, rozhodli jsme se odstartovat Pavlem Doležalem, který Ataxo zakládal a jen před pár týdny prodal zbytek svého podílu.