Chivas hledá startupy konající dobro, podpoří je milionem dolarů

Chivas Regal – ano, čtete správně, výrobce Whisky, otevírá pro Česko akci The Venture, ve které hledá startupy konající dobro. Jinými slovy „odměňuje ty, kteří prostřednictvím svého byznysu přinášejí pozitivní změnu.“ Vybraným startupům nakonec nabízí investici ve výši dohromady jednoho milionu dolarů.

Soutěž o milion pro dobrodince spustila společnost v roce 2014 a pořádá ji každoročně. Letos se ale otevírá více zemím. Zájemcům z tuzemska značka rovnou nabízí možnost vysvětlit soutěž za milion naživo.

„Hledáme výjimečné startupy, které přistupují k podnikání inovátorsky a usilují o změny ve společnosti a snaží se řešit celosvětové problémy. Sociální podniky, které usilují o lepší zítřky. Ať už jde o cokoliv, pokud je to geniální nápad a dokáže docílit skutečných, pozitivních změn, neváhejte a rozhodně se nám ozvěte,“ popisuje na svém webu.

Tento rok se o to mohou pokusit startupy ze 31 zemí na šesti kontinentech. Z každého státu je vybrán nejlepší startup, postupující do globálního finále. Jeho první kolo se uskuteční v březnu 2017 jako The Accelerator Week, kde se týmům dostane mentoringu od globálních byznys lídrů.

V květnu se pak spustí webové hlasování veřejnosti, na základě kterého bude startupům rozdáno prvních 250 tisíc dolarů. Finální pitching, do kterého postoupí jen několik z nich, se uskuteční v červenci v New Yorku.

Do druhého ročníku, který se skončil teprve nedávno, se přihlásilo více než 2 500 podnikatelů. Z nich bylo vybráno pouze 27 startupů. Vítězem se stal Oscar Mendez se svým Conceptos Plasticos snažící se využívat recyklovatelný odpad na stavbu domů v rozvojových zemích v Jižní Americe, Africe a Asii.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Aplikace pro Windows vám může získat cestu na TechEd 2014

Podle zprávy Mobile Phone Tracker byl operační systém Windows Phone v první půlce letošního roku nejrychleji rostoucí a druhou nejprodávanější mobilní platformou na českém trhu. Aby i pestrost dostupných aplikací odpovídala zájmu českých uživatelů, rozhodl se Microsoft uspořádat soutěž s téměř poetickým názvem Vývojářům okna dokořán.