Chcete zlepšit startup ekosystém v Česku? Třeba pomůže vyplnění dotazníku

Startupy! Jak se vám v Česku startupuje? Jakým výzvám musíte čelit a v čem by vám mohly pomoct třeba veřejné instituce? Na to, jak funguje startupová scéna v zemích Visegrádské čtyřky, se chce ve svém průzkumu zaměřit společnost Aspen Institute Prague (AIP). Tak pojďte vyplnit dotazník a řekněte, co Vám v českém prostředí vadí či chybí, a jak by se to případně dalo zlepšit. Výsledky mají dostat instituce, které by s ekosystémem mohly hnout.

V rámci projektu V4 Startups Survey se společnost AIP rozhodla zaměřit na to, jak funguje komunita startupů v České republice, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. „Jde nám o to, abychom startupům usnadnili fungování v ČR,“ popsala hlavní cíl šetření Daniela HavlíkováAIP. „Na základě odpovědi připravíme studii o hlavních trendech a výzvách českých a středoevropských startupů, kterou následně budeme prezentovat vládám a hlavním zainteresovaným hráčům v regionu,“ dodala.

Pokud chcete pomoct zlepšit právní a administrativní prostředí pro startupy v celé střední Evropě, vyplňte dotazník do konce července. Nemělo by vám to zabrat víc než 20 minut. Studie bude veřejně přístupná a už teď se těšíme, co zajímavého zjistí a jak si Česko stojí ve srovnání s ostatními zeměmi regionu. Výsledky vám samozřejmě zprostředkujeme na našem webu.

Výzkum je společným projektem Aspen Institute Prague, Bridge Budapest, SAPIE, Startup Poland a DELab. Všechny startupy, které vyplní dotazník, se v září budou moci zúčastnit dvou jeden a půl hodinových workshopů zaměřených na právní a marketingovou problematiku. Losováním bude vybrán jeden, který získá školení od GISTin UP.

Total
0
Shares
Další články