Chcete investici milion dolarů? Zkuste svou připravenost na Startup World Cupu

Pokud váš projekt potřebuje investici, která ho pořádně nakopne, neváhejte a změřte síly se startupy z Česka i zahraničí. V tuzemsku se totiž objevila další soutěž pro startupy – Startup World Cup. Pro vítěze je připraven celý jeden million dolarů ve formě investice.

Abyste měli šanci dostat se do velkého finále, musíte svůj projekt nejdříve přihlásit do některého z 16 regionálních kol. To pro region CEE se uskuteční 7. března v Praze na Žofíně. Zájem utkat se v něm o letenky do USA projevilo už nyní 120 projektů, pětina z nich je zahraničních. Ani pokud si mezi nimi věříte, dlouho s přihláškou neotálejte, registrace končí 7. února.

Radka Horáková

„Startup World Cupem v Praze chceme opravdu propojit startupy, investory a mentory z regionu. Samotné finále v Silicon Valley je jedinečnou příležitostí prezentovat se v Mekce inovativních firem. Máme špičkovou porotu, speakery, investory a mentory, kteří jsou připraveni podpořit zajímavé projekty. Oslovili jsme akcelerátory, inkubátory a fondy rizikového kapitálu napříč Evropou,“ slibuje výkonná a marketingová šéfka UP21 Radka Horáková, která má pražský Startup World Cup pod palcem.

 

 

Pokud uspějete v regionálním finale, zajistíte si účast na celosvětovém superfinále soutěže o investici jeden million amerických dolarů přímo v Silicon Valley. To se uskuteční 24. března.

Ale už samotná účast na celodenní akci s finálovým večerem v Praze bude skvělou příležitostí potkat spoustu profesionálů a nasát nové zkušenosti. A nemusíte ani přímo soutěžit, můžete přijít jako návštěvník, nebo mít startupový prezentační stánek.

silicon valley up21

Zvučná jména ze Silicon Valley i českého startupového prostředí jsou zastoupena jak mezi investory, v porotě, tak i jako speakeři či mentoři. Jedná se třeba o Billa Reicherta, jednoho z nejžádanějších mentorů v Silicon Valley, Alfreda Coppolu a Chrise Burryho z US MAC, Marcuse Börnera z Optiopay, Karla Janečka, Lubo Smida z STRV, Ondřeje Krátkého z Liftaga, Chrise Abshira z Fenox Venture Capital, Michaela Brodu z Delta Capital, Václava Pavlečku z Air Ventures, Romana Knapa ze SAP, Jana Kranáta z MC Consulting, Vítka Šuberta z UP21 a další, kteří se k akci přidávají. Zapojeny jsou také inkubátory, akcelerátory z Německa, Česka, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Estonska, Polska, Maďarska, Slovenska, Chorvatska a Slovinska.

SWC lidi

Startup World Cup je celosvětovým projektem, který umožňuje v krátkém čase a na jednom místě propojit všechny ty, které zajímá startupová scéna. Jeho pořadatelem je Fenox Venture Capital. Lokálním partnerem pro pražské regionálního finále je UP21.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Šance týdne: 2FRESH hledá kreativce. Kreativně

Konečně trocha spravedlnosti! Zaměstnanci se můžou přetrhnout, aby získali vysněnou práci a zapůsobili nějakým originálním nápadem - skoro až kampaní, a firmy zatím chrlí jenom furt ty stejné nudné inzeráty. Agentura 2FRESH si ale tentokrát dala práci a napsala vám, vlastně tobě, moc hezký dopis. Čti dál, kreativče...