Čeští VRgineers získavají investici od Y Soft Ventures, Nation 1 a PJ Capital

Do společnosti VRgineers, zabývající se vývojem a výrobou brýlí pro virtuální realitu pro profesionální použití, vstupují noví investoři. Mezi současné Angel investory, kteří se rozhodli podpořit projekt v jeho začátcích, vstupují první institucionální investoři Y Soft Ventures jako lead investor, Nation 1 VC a PJ Capital.

VRgineers je technologický startup, který se zabývá vývojem brýlí pro virtuální realitu. Založili jej Marek Polčák, Martin Holečko a Václav Bittner – tým profesionálů, kteří mají více než desetileté zkušenosti v oblasti vývoje softwaru a hardwaru.

Jejich VR headset XTAL patří mezi současnou světovou špičku na poli VR brýlí a je určený pro profesionály, kteří se zabývají prototypováním například v automobilovém průmyslu, designováním v různých odvětvích včetně architektury, vzdálenou správou technických zařízení či trénováním a školením ve virtuální realitě, např. u výcviku pilotů. Zkrátka všude, kde je vyžadována špičková kvalita obrazu, přesnost, široké zorné pole, snadná integrace a zabezpečení dat.

V současné době tento produkt využívají především klienti z oblasti B2B, například Audi, BMW, Škoda, Airbus, US Navy aj. V roce 2018 byla společnost finalistou prestižního mezinárodního ocenění VR Awards a také letos se jí podařilo jako jedné z mála firem z ČR do této soutěže kvalifikovat.

“Naše společnost má ambice stát se globálním leaderem v oblasti high-end virtuální reality a jsme velmi rádi, že zástupci zmíněných investorů se s touto vizí dokáží ztotožnit. Rovněž si ceníme jejich lidského přístupu, který je potřeba při tvorbě něčeho tak unikátního a výjimečného,” říká o spolupráci Marek Polčák, zakladatel společnosti VRgineers.

„VRgineers skvěle zapadají do naší investiční strategie zaměřené na týmy, které ve střední Evropě budují inovativní B2B hardwarové startupy. Přestože se o virtuální realitě mluví zejména v B2C kontextu, VRgineers a zákazníci, které již zvládli získat, dokazují, že i ve firemním segmentu mají tyto technologie ohromný potenciál. Kromě investice samotné plánujeme tým kolem Marka Polčáka a Václava Bittnera podpořit i sdílením našeho know-how a kapacit v oblasti výroby a globálního prodeje,” říká Miloš Sochor, Managing Partner Y Soft Ventures.

“Hlavními důvody našeho rozhodnutí poskytnout investici právě VRgineers jsou zejména obecný globální potenciál segmentu virtuální reality, ve kterém je tento produkt zcela unikátní, což dokazuje i výčet jejich prestižních nadnárodních klientů. Zároveň je pro nás klíčový tým v čele s Markem Polčákem, který v sobě spojuje osobu vizionáře, technologa a výkonné síly s ambicí naplnit globální potenciál společnosti,” dodává ke spolupráci Marek Moravec, managing partner fondu Nation 1 VC.

“Přinášíme vášeň, know-how a finanční prostředky společnostem s vysokým potenciálem růstu a  doposud neodhalenou přidanou hodnotou. Při hledání mladých nebo začínajících firem se snažíme naplňovat jejich růstové možnosti nejen přímými investicemi, ale také posilováním manažerských týmů a trpělivou poradenskou prací našich odborníků. Tyto naše zkušenosti nabízíme především jako aktivní investoři ve startup projektech, ale také i jako mentoři v podobě konzultací,” říká Petr Jiříček, spoluzakladatel investiční společnosti P&J Capital.

Získané finanční prostředky poslouží VRgineers na další expanzi na světové trhy, rozvoj firmy i vlastního produktu. Ve strategii firmy na následující období je i podání několika světových patentů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Chytrá aplikace Apture Bar zabrání odlivu neposedných návštěvníků

Čtenáři online médií až příliš často opouštějí stránky jen proto, že jim chybí kontext - a po použití vyhledávače už se často nevrátí. Pro vydavatele nepříjemný problém řeší nová vychytávka Apture Bar. Lišta napojená na nejdůležitější informační zdroje na webu umožňuje snadné vyhledávání bez opuštění stránky.