Čeští FL Ventures našli investora pro Jobzippers

Kromě rostoucího počtu business angelů či VC mikrofondů se na rozvoji startupové infrastruktury nejen v Česku stále častěji podílejí i investiční brokeři a poradci. Před nedávnem pomohli TARPAN Partners najít investora pro Socialbakers, nyní oznámili FL Ventures nalezení partnera pro společnost Jobzippers.

Společnost FL Ventures, původem česká společnost specializující se na budování firem, zprostředkovala investici do mezinárodní expanze internetového holdingu Jobzippers. Jobzippers v partnerství s FL Ventures se v červnu letošního roku podařilo úspěšně završit další fázi dlouhodobého projektu a za jeden rok vybudovat unikátní systém univerzitních kariérních center. Jobzippers následně díky FL Ventures získaly potřebný kapitál pro expanzi do dalších evropských zemí.

“FL Ventures nám pomohli získat potřebný kapitál pro naši mezinárodní expanzi, připravit neprůstřelný investiční plán a představili nás celé řadě evropských a amerických venture capital firem a business angelů,” uvedl šéf Jobzippers Peter Vogel.

Podle FL Ventures roste zájem o o brokerské služby u start-upů i díky tomu, že je na trhu roste počet business angelů i větších investorů, kteří mají zájem do mladých firem investovat. “Není neobvyklé, že se začínající podnikatel nechá unést představou prvního milionu a již nevidí, že ve skutečnosti má podíl v jeho firmě hodnotu milionů hned několika. Jen málo start-upů si uvědomuje tu katastrofální míru rizika, které je se špatným rozhodnutím v případě investora spojené. Většina z nich se obává, že spolupráce s brokerem je nákladná služba, jen málokdo ale ví, že velkou část odměny tvoří provize přímo od investora,” uvedl Tomáš Laboutka, Managing Partner FL Ventures.

“Skutečnost, že české start-upy často trápí nedostatek kapitálu, není nic nového. Odhlédneme-li od specifik a velikosti českého trhu, který není pro větší investory příliš zajímavý, je jednou z hlavních překážek managementu těchto mladých společností nedostatek správných vizitek a času si je obstarat. Tato situace může být jedním z hlavních důvodů, proč řada start-upů volí raději cestu pozvolné expanze a nevyužívá tak svoje možnosti a růstový potenciál naplno,” dodává Laboutka.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Billberries

Mezi deseti finalisty letošního Nápadu roku najdete startupy známé i neznámé, jeden vás ale možná zaujme trochu jinak ostatní. Najdete u něj totiž jméno Lašák, a to, co byste nejspíš považovali jen za shodu jmen, je skutečně startupový počin bývalého předsedy představenstva Českých aerolinií Radomíra Lašáka. Ten se se svým týmem rozhodl změnit způsob, jak spravujeme své účty a jak o nás bojují dodavatelé služeb.