Český travel startup Davinci TS získal 2,1 milionu eur, investici vedl Reflex Capital Ondřeje Fryce

Davinci TS, startup vyvíjející platformu pro skupinové rezervace hotelů, oznámil uzavření dalšího investičního kola v celkové výši 2,1 milionu eur (přibližně 55 milionů korun). Investici vedl fond Ondřeje Fryce Reflex Capital a podíleli se na něm stávající investoři – britský venture kapitálový fond Seedcamp a český J&T Ventures. Získané prostředky plánuje využít na další vývoj platformy a novou mezinárodní expanzi.

Český startup Davinci Travel System, který stojí za vývojem platformy pro skupinové rezervace propojující cestovní kanceláře s hotely, během letošního roku změnil směr expanze a nabral nové posily do týmu.

V minulém roce jsme si po otevření několika zahraničních trhů řekli, že jsme připraveni škálovat a veškerou pozornost a prostředky dali na rozvoj salesu na západních evropských trzích. Z hlediska struktury firmy ani strategie jsme však nebyli na takový krok ještě připraveni, udělali jsme proto spoustu zbytečných chyb, které nás stály peníze a hlavně ztracený čas,“ popisuje Alex Ilyash, zakladatel a CEO Davinci TS.

Alex Ilyash

Pro další investiční kolo jsme proto hledali investora, který by nám dal nejen peníze, ale zároveň by nám pomohl s řízením firmy. Našli jsme jej v týmu lidí kolem Ondřeje Fryce,“ doplňuje Ilyash a odkazuje se tím na fond Reflex Capital, který aktuální investiční kolo ve výši 2,1 milionu eur vedl. Důvěru ve startup potvrdili i stávající investoři, český fond J&T Ventures a britský Seedcamp. Získané prostředky mají pomoci Davinci TS v mezinárodní expanzi i dalším vývoji samotné platformy.

Cestování je na obrovském vzestupu a platformy typu Booking.com jsou vhodné spíše pro individuální turistiku. V automatizaci skupinových rezervací spatřujeme velkou budoucnost. Davinci TS jsme ale podpořili zejména kvůli silnému zakladateli,“ říká Ondřej Fryc, managing partner fondu Reflex Capital.

Aktuálně Davinci TS spolupracuje s více než 10 tisíci hotely ve všech evropských zemích a na 300 cestovními kancelářemi z celého světa. Pro letošní rok je hlavním cílem startupu zvýšení konverze u svých zákazníků, tedy cestovních kanceláří. Davinci TS totiž během svého působení na trhu nasbíral dostatek dat, pomocí kterých dokáže lépe předvídat potřeby nových zákazníků v oblasti preferencí i doporučení na konkrétní hotely.

Novinkou bude i možnost kromě ubytování skupin rezervovat další navazující služby jako večeře či konferenční místnosti. Rozšíření produktu tak reaguje na poptávku některých stávajících zákazníků, a navíc pomůže oslovit i korporátní klientelu či takzvané MICE skupiny (zkratka z anglického Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Na přihlášky do letošních Rozjezdů zbývá poslední týden

T-Mobile pořádá třetí ročník soutěže Rozjezdy na podporu podnikatelských začátečníků, letos poprvé také se studentskou kategorií. Celkem 84 vítězů získá od operátora finanční příspěvek a služby zdarma, od Samsungu potřebné technické vybavení a od České spořitelny podnikatelský účet na pět let zdarma - vše v celkové hodnotě 9 milionů.