Český student z ČVUT získal prestižní stipendium od Googlu

Díky Lukáši Neumannovi, doktorandovi Fakulty elektrotechnické ČVUT, se České vysoké učení technické stalo první českou vysokou školou, jejíž student si odnesl prestižní stipendium Googlu Google Fellowship.

Společnost Google založila program v roce 2009 pro doktorandy z USA a Kanady a postupně jej rozšířila na Evropu, Čínu a Austrálii. Cílem je podporovat vynikající postgraduální studenty v informatice, příbuzných oborech a ve slibných výzkumných oblastech.

Běžně cenu získávají studenti z nejprestižnějších světových univerzit jako jsou Oxford, Cambridge, ETH Curych, École Normale Supérieure v Evropě, MIT, Stanford, Carnegie Mellon a Caltech v USA nebo Technion v Izraeli. Díky doktorandovi Lukáši Neumannovi, který stipendium vyhrál, se ČVUT zařadila po bok těchto jmen jako historicky jediná škola u nás. V letošním ročníku byla také jedinou univerzitou ze Střední a Východní Evropy, jejíž zástupce ocenění získal.

Lukáš Neumann byl vybrán zejména na základně vynikajících výsledků v oblasti detekce a rozpoznávání textu ve fotografiích a videích. Oceněný pracuje se svým školitelem prof. Jiřím Matasem v Centru strojového vnímání katedry kybernetiky na grantovém projektu Centrum pro multi-modální interpretaci dat velkého rozsahu.

Seznam všech letošních oceněných studentů lze nalézt zde.

Total
0
Shares
Další články