Český Startup World Cup vyhrálo ShipVio, pojede soutěžit o milion dolarů

Do finále světové soutěže Startup World Cup míří česká firma ShipVio, která pomáhá naplnit kapacitu nákladních aut. Vyhrála pražské kolo a pojede do Silicon Valley bojovat o investici milion dolarů. ShipVio se o první místo utkalo s dalšími 9 startupy.

Uber nákladní přepravy, tak označuje společnost ShipVio její zakladatel André Dravecký. Nákladním dopravcům nabízí webovou a mobilní aplikaci, která je dokáže spojit s firmami, které potřebují převézt své zboží po Evropě. Za firmou stojí startupový fond UP21 Karla Janečka.

“Dokážeme využít volný nákladový prostor v autech,” popisuje zakladatel Shipvio André Dravecký jádro myšlenky tohoto startupu, díky kterému mohou firemní zákazníci ušetřit až 1/4 přepravní ceny za své balíky posílané po Evropě. Nemluvě o snížené ekologické stopě díky efektivnímu využití zbytkového prostoru v autech profesionálních dopravců.

Andre_Dravecky_worldcup_winner
André Dravecký, zakladatel vítězného startupu ShipVio. Foto: SWC

ShipVio se zúčastní globálního finále v Silicon Valley 24. března, kde se s 15 nejúspěšnějšími startupy z celého světa utká o 1 milion dolarů.

„Podařilo se dát dohromady komunitu talentovaných startupistů, investorů a mentorů z CEE regionu. Atmosféra postavená na myšlence sdílení byla skvělá a neopakovatelná. Gratuluji nejen vítězi ShipVio, ale všem, kdo se do Startup World Cupu v Praze přihlásili,” uvedla Radka Horáková, provozní ředitelka UP21, inkubátoru, který akci spolupořádal.

Kromě ShipVia také ostatních 9 finalistů i 21 semifinalistů dostalo šanci prezentovat se před 16 investory a 8 porotci, mimo jiné před Kenem Siegerem, šéfem inovačního centra na univerzitě v Berkley, Billem Reichertem, investorem ze Sillicon Valley, ale i před Karlem Janečkem, zakladatelem investiční firmy RSJ, matematikem a vizionářem.

Startup World Cup organizuje investiční fond Fenox, finalisty vybírala hodnotící komise složená z expertů a mentorů inkubátoru UP21 (dříve GistinUp). Ve finále na Žofíně se tedy utkalo 10 firem, zájem soutěžit ale projevilo celkem 210 projektů z 22 zemí a nakonec se utkalo 11 5 projektů, z toho 30 % zahraničních.

Více informací o akci a první videa jsou na Facebooku Startup World Cup Prague. Tyinternety, coby partner akce, přinesou v příštích dnech videoreportáž z akce.

 

TOP 10 finalistů StartupWorld Cupu 2017 regionálního kola v Praze:

1. Mindpax.me – Pavel Nevický
2. Smartlook – Vladimír Sandera
3. Twisto – Michal Šmída
4. BLITAB Technology GmbH – Kristyna Tsvetanova
5. Byzance – Jakub Chromec
6. Spaceti – Maksym Verteletskyi
7. Nanits – Robert Kaločai
8. ShipVio – André Dravecký
9. ARTSTAQ – Petr Václavek
10. Gettick – Alan Vyšín

Total
0
Shares
Další články