Český startup Apify má další investici od Frycova Reflex Capital

Český technologický startup Apify hlásí další investici. Podruhé do něj posílá peníze Ondřej Fryc se svou firmou Reflex Capital. Jednak tím navyšuje svůj podíl ve startupu a jednak zvyšuje i jeho celkovou valuaci, která nyní dosáhla na 120 milionů korun.

Apify provozuje softwarovou platformu pro extrakci strukturovaných dat z internetu a automatizaci operací na webu. Loni tento startup přišel například s analýzou machinací se slevami během Black Friday.

Správný globální přístup

Apify vzniklo v roce 2015 pod názvem Apifier jako projekt dvou spolužáků z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity karlovy, Janem ČurnemJakubem Baladou. O rok později už Apifier oznamoval investici ve výši 6 milionů korun od Reflex Capital a Incomming Ventures a Ondřej Fryc nyní již do přejmenovaného Apify investuje v rámci tzv. bridge kola znovu.

„Kluci se s produktem přesně trefili do potřeb trhu a mají správný globální přístup. A navíc jsou fajn. Pro další podporu takového týmu jsme se tedy dvakrát nerozmýšleli,“ komentuje svou blíže neupřesněnou investici Ondřej Fryc z Reflex Capital. Podle Lupy by se měl zvýšit Frycův podíl z 10 na 12,25 %.

Apify má v současné době téměř 200 stálých zákazníků z celého světa, včetně několika Fortune 500 společností, a obrat společnosti roste průměrným tempem 18 % měsíčně. Peníze z nové investice použije na rozšíření vývojového týmu a na přípravu na investiční kolo Series A začátkem příštího roku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě se Zdeňkem Cendrou

Po týdnu opět přinášíme další ze série internetových rozhovorů z našeho prastarého sklepení. Tentokrát jsme v něm přivítali Zdeňka Cendru, který stojí za firmami SuperHosting.cz, Bijk.com a nově také Cloudee.eu. Právě poslední jmenovaný projekt posloužil jako odrazový můstek k aktuálnímu tématu "cloud", i když zdaleka nezůstalo jen u něj.