Český startup Apiary rychle roste: Nasbíral 6,8 milionu dolarů a spustil testovací službu

Zdroj: Facebook Apiary

Český startup sídlící v San Franciscu Apiary oznámil výsledky první fáze (Series A) financování. Nasbíral 6,8 milionu amerických dolarů, celková výše investic do firmy tak dělá již 8,4 milionu. Zároveň spustil nový nástroj na testování.

Apiary není žádným “ořezávátkem”, mezi startupy už si vydobylo své postavení před třemi roky, kdy jsme je také zařadili do top 12 tuzemských startupů. O rok později sice jeho spoluzakladatel tvrdil, že má projekt stále blíž k neúspěchu než k úspěchu, ale teď už se projekt musel posunout na druhou stranu. Technologický startup pomáhá tvořit a popisovat webová rozhraní. A investoři jsou s ním nadmíru spokojeni.

Nový stupeň úžasnosti

„Jako neskutečný projev důvěry ve společnost všichni naši existující seed investoři zdvojnásobili své původní investice,“ uvádí k novince Jakub Nešetřil, CEO Apiary. Mezi investory patří Baseline Ventures nebo Credo Ventures. David Aronoff z Flybridge Capital má přitom největší zásluhy, aby firmu dostal na „další stupeň úžasnosti.“

apiary

Vysbírané peníze startup plánuje využít na to, co podle Nešetřila dělá nejlépe – razit cestu pro API nástroje, které pomáhají developerům vytvářet API rychleji, jednodušeji a lépe. K tomu by měl pomoc nový nástroj na podporu automatického testování, který místo manuálního ušetří spoustu času.

Od svého posledního oznámení seed investice v září 2013 Apiary hodně vyrostlo – z 25 tisíc na více než 170 tisíc jednotlivých API a více než 130 tisíc uživatelů. Mezi ty patří například Microsoft, Nike nebo Bloomberg.

V současné době firma zaměstnává na 30 lidí v Praze, San Franciscu a na dalších místech. Do konce roku plánuje jejich počet ještě zdvojnásobit.

Total
0
Shares
Další články