Český proptech startup Sharry Europe získal desítky milionů od Bohemia Venture Capital

Společnost Sharry Europe získala investici v řádu desítek milionů korun od fondu Bohemia Venture Capital. Hlavním produktem středoevropské PropTech firmy se sídlem v Praze je software Sharry Workplace, který chytře propojuje různé technologie v administrativní budově. Sharry Europe již realizovalo více než 15 zakázek v pěti zemích středních Evropy a v letošním roce plánuje vstup na americký trh. Mezi jeho zákazníky patří společnosti Skanska, HB Reavis nebo White Star Real Estate.

Na začátku byla dvoumetrová papírová plachta a na ní fixou rozkreslené jednotlivé části návrhu mobilní aplikace. Právě s tímto originálním prezentačním nástrojem uspěla v roce 2016 firma Sharry Europe ve výběrovém řízení Skansky na vývoj první aplikace pro kancelářskou budovu v Česku.

Následně se Sharry Europe podílelo na vývoji inovativního a oceňovaného operačního systému Connected by Skanska, který je nyní používaný ve všech nových kancelářských projektech tohoto developera v zemích střední a východní Evropy.

Valuace nad sto milionů korun

V letošním roce společnost Sharry uvedla na B2B trh vlastní produktové řešení Sharry Workplace. “Usilujeme o to, aby moderní budovy nebyly jen chytré, ale také přátelské. Sharry Workplace v sobě proto propojuje jednotlivé systémy, technologie a služby od různých dodavatelů. Pro koncové uživatele i správce dané budovy to přináší zásadní zjednodušení – místo nutnosti používat několik různých služeb mají k dispozici jen jeden systém a jednu mobilní aplikaci pro celou budovu,” popisuje Josef Šachta, CEO a spoluzakladatel Sharry Europe. Spolu s ním společnost založili Vladimír Cibulka, Michal Čeřovský a Jakub Řezníček [všichni 4 na úvodní foto].

Právě na další rozvoj svého produktu Sharry Workplace a expanzi na nové trhy použije Sharry Europe investici v řádu desítek milionů korun od fondu Bohemia Venture Capital, za nímž stojí miliardář Tomáš Krsek. “Za investované peníze jsme získali čtvrtinový podíl ve firmě,” doplnil Přemysl Rubeš, šéf fondu Bohemia Venture Capital.

Investice by měla urychlit další zahraniční expanzi Sharry Europe. V současné době má společnost vývojářské centrum v Praze, obchodní zastoupení ve Varšavě a v letošním roce připravuje vstup na americký trh, kde je před podpisem zakázka na nové administrativní budově v Bostonu.

S valuací nad 100 milionů korun se Sharry Europe zařadilo v celoevropském kontextu mezi největší firmy z nově etablovaného segmentu PropTech (Property & Technology, inovace v oblasti nemovitostí) a je zároveň jedním ze zakládajících členů Česko-slovenské PropTech asociace.

Total
0
Shares
Další články