Český productboard získal 180 milionů. Investici vedl prestižní fond ze Silicon Valley

Český startup productboard oznámil získání investice v rámci series A na úrovni osmi milionů dolarů (téměř 180 milionů korun). Výrazným úspěchem zároveň je, že investici vedl Kleiner Perkins, jeden z nejznámějších VC fondů v Silicon Valley, za účasti dalších seed investorů – Index Ventures, Credo Ventures, Reflex Capital a Rockway Capital. Tyto fondy do startupu v minulosti investovaly již 1,7 milionu dolarů.

Do productboardu, vyvíjejícího nástroj pro řízení vývoje produktů, dále financovali i velká jména jako Eoghan McCabe a Des Traynor (spoluzakladatelé Intercom), Clark Valberg (spoluzakladatel InVision) nebo Larry Gadea (zakladatel Envoy).

Startup s kancelářemi v Praze a San Franciscu plánuje získané peníze využít na rozšíření svého týmu a posílení své pozice na trhu. Tomu pomůže také personální změna – Ilya Fushman, jeden z partnerů fondu Kleiner Perkins, se stane členem představenstva productboardu.

„V současnosti konkurenti rostou během měsíců, ne let. Loajalita zákazníků klesá a uživatelé se rádi obracejí na konkurenční řešení nabízející lepší produktový zážitek. Proto je dnes důležitější než kdykoliv předtím dostávat správné produkty na trh co nejrychleji,“ uvedl Hubert Palan, CEO a jeden ze zakladatelů productboardu, který má aktuálně kolem 1200 zákazníků.

„Produktový management je základní funkcí v každé technologické organizaci, ale existuje na něj jen několik málo specializovaných nástrojů. S productboardem mohou rychle rostoucí podniky lépe kombinovat insighty s exekucí, což je posouvá na další úroveň product managementu řídící prioritizaci a plánování,“ uvedl Fushman.

Total
0
Shares
Další články