Český portál facebakers.com se musel přejmenovat. Kvůli Facebooku

Portál se statistikami o největší sociální síti facebakers.com mění název i logo. Od nynějška už funguje pouze jako socialbakers.com. Na jeho české tvůrce se totiž obrátil sám Facebook a asi tušíte, že to nebyla jen zdvořilostí návštěva. O události píše i přední technologický blog TechCrunch.

“Facebook se na nás obrátil před dvěma týdny, samotný proces změny trval několik dní. Znamená to propagovat úplně nové jméno. Spustit relativně nový brand je docela komplikované, ale věřím, že to půjde. Obecně jsme hodně rádi, že nám z Facebooku prostě zavolali a začli s námi celou věc řešit, že na to nešli hned právně,” popsal Jan Řežáb, spoluzakladatel společnosti Candytech, která za projektem facebakers.com stojí. Tedy chtěli jsme říct socialbakers.com, samozřejmě.

Celá události přilákala i pozornost serveru TechCrunch, který přejmenování socialbakers.com věnoval samostatný článek. To se českým startupům rozhodně nestává často. “Mediální pozornost velmi vítáme. Je málo firem z Česka, které dostanou homepage článek na Techcrunchi,” konstatoval Řežáb.

Více se můžete dozvědět přímo na blogu face… ehm, socialbakers.com.

Total
0
Shares
Další články