Český portál facebakers.com se musel přejmenovat. Kvůli Facebooku

Portál se statistikami o největší sociální síti facebakers.com mění název i logo. Od nynějška už funguje pouze jako socialbakers.com. Na jeho české tvůrce se totiž obrátil sám Facebook a asi tušíte, že to nebyla jen zdvořilostí návštěva. O události píše i přední technologický blog TechCrunch.

“Facebook se na nás obrátil před dvěma týdny, samotný proces změny trval několik dní. Znamená to propagovat úplně nové jméno. Spustit relativně nový brand je docela komplikované, ale věřím, že to půjde. Obecně jsme hodně rádi, že nám z Facebooku prostě zavolali a začli s námi celou věc řešit, že na to nešli hned právně,” popsal Jan Řežáb, spoluzakladatel společnosti Candytech, která za projektem facebakers.com stojí. Tedy chtěli jsme říct socialbakers.com, samozřejmě.

Celá události přilákala i pozornost serveru TechCrunch, který přejmenování socialbakers.com věnoval samostatný článek. To se českým startupům rozhodně nestává často. “Mediální pozornost velmi vítáme. Je málo firem z Česka, které dostanou homepage článek na Techcrunchi,” konstatoval Řežáb.

Více se můžete dozvědět přímo na blogu face… ehm, socialbakers.com.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak mě Skype okradl o 14 dolarů, 15 centů a kýbl nervů

Skype byl super, ale to už dávno neplatí. Ocenil jsem ho v roce 2003, když jsem žil ve Finsku a potřeboval docela často volat do Čech. Časem se z něj stal asi nejmíň cool nástroj komunikace, který na mobilu sežere půl baterky za hodinu a na počítači nacpe bez ptaní plugin do prohlížeče a použijete ho jen v nouzi nejvyšší. Tohle je příběh o tom, jak mě Skype nakonec okradl o peníze a ještě mě naprosto ukázkově vytrolil.