Český Imagine Cup vyhrál chytrý šperk pro (nejen) zapomnětlivé dámy

Pouze čtyři týmy ze 70 přihlášených účastníků splnily všechny podmínky a postoupily do již jedenáctého českého finále Imagine Cupu. A stejně jako loni byly všechny z Brna. Dva nejlepší projekty ve svých kategoriích, Squary a Paint and guess, se utkají s dalšími středoevropany o postup do světového finále v Seattlu.

1. Squary

Určitě to znáte. Voláte přítelkyni nebo manželce, a jako obvykle se nedovoláte, protože stejně jako 92 % dalších žen má telefon v kabelce a neslyší ho. Brněnský příspěvek do hypujícího odvětví wereable tech s názvem Squary řeší přesně tenhle problém. Propojí se s telefonem a různými druhy vibrací upozorňuje na různé události, přičemž sám uživatel si nastaví, jaký typ událostí nebo které kontakty jsou pro něj podstatné.

InTactum-Squary-1

Jak se říká, tento druh zařízení musí být buď invisible, nebo fashionable, a Squary jde tou druhou cestou. Nabízí různé elegantní pláště (v plánu jsou i drahé kameny, dřevo, kůže nebo obchod s uživatelským designem) a je modulární, takže umožňuje nošení jako hodinky, na krku nebo třeba na oblečení. Náklady na výrobu jsou kolem 50 dolarů, prodejní cena by měla být přibližně trojnásobná. Asi nepřekvapí, že v plánu je mimo jiné Kickstarter, a nutno uznat, že design a schopnost sebeprezentace má tenhle tým složený ze samých Ph.D. studentů zmáknuté.

2. Sortery

Snad každý už dnes má hromady fotek rozeseté po nespočtu služeb a zařízení. Je těžké je třídit, je těžké se v nich vyznat a ještě těžší je v nich vyhledávat. Mobilní aplikace Sortery, která prošla programem StarCube Lite, tenhle problém umí vyřešit. Zatím je v betě se základními funkcemi pro Windows Phone, nicméně brzy by měla umět napojit se na všechny klíčové služby jako je Facebook, Flickr, Dropbox, Instagram nebo Google+ a v jednotném rozhraní umožnit prohlížet všechny fotky.

sortery

Kromě obvyklého třídění podle data umí vytvářet i automatická smart alba, k čemuž jí pomáhají i data z kalendáře či facebookových událostí, případně fotky řadit podle lidí nebo podle lokace. Stejně tak si poradí i s fotkami na pevném disku. Přímo do telefonu se přitom fotky nestahují dokud o to uživatel sám nestojí a vytvářejí se jen jejich malé náhledy. V plánu je free verze s možností napojení na dvě cloudové služby a následné připlácení za další služby a funkce. Jen by to ještě chtělo zamakat na designu a prezentaci.

3. Paint and guess

Kdo nehrál deskovou hru Activity, jako by nikdy nežil. Pokud si vybavíte disciplínu s kreslením obrázku a jeho následným hádáním, máte přesnou představu o téhle hře. Jeden hráč dostane za úkol nakreslit určité slovo a ostatní hádají. Maluje se v reálném čas a hrát může hodně hráčů (ve free verzi maximálně 5 lidí), což je hlavní rozdíl proti konkurenci. Jakmile systém rozpozná, že někdo slovo uhodl, dostává body a jede se dál.

2014-04-06 20.16.45

4. Elektroda

Tahle retro hříčka vznikla teprve před pár dny na hackathonu, kde se týmu za 32 hodin povedlo vytvořit zajímavý koncept a hackathon vyhrát. Hráč v roli nabité elektrody prolétá přes nejrůznější překážky, sbírá bonusy, aby si prodloužil zářivost, a tak dále. Zatím jde nicméně o velmi rané dílko, které generuje pouze náhodné levely. I tak jsme rádi za každý přírůstek do stále zajímavější české herní scény.

ic-elektroda

Total
0
Shares
Další články