Český Clever Monitor globálně roste, vydává dluhopisy za 100 milionů

Technologická společnost Clever Monitor, kterou jsme představili jako Startup Týdne #17, byla založena v roce 2011. Vyvíjí software pro marketingovou automatizaci Clever AIM, který umožňuje středním a velkým společnostem aktivně komunikovat se svými stávajícími zákazníky a automatizovat široké spektrum marketingových aktivit.

V současnosti se stala jedním z nejsilnějších hráčů na tuzemském trhu v oblasti automatizačních marketingových platforem a její růst pokračuje. Úspěšně expanduje i do zahraničí a připravuje nové produkty.

Proto se Clever Monitor rozhodl pro emisi dluhopisů ve výšce 100 milionů korun. Emise probíhá ve spolupráci s finanční skupinou Starteepo a dluhopisy firma umístí na nedávno vzniklém dluhopisovém portálu Bondyo.cz.

František Bostl

„Clever Monitor je další českou technologickou firmou, která kráčí v globálních šlépějích úspěšných společností, jako jsou Avast či Y Soft. Jsme rádi, že jsme jí dokázali zajistit vhodné financování a tuzemským investorům zároveň dali i možnost participovat na jejím kontinuálním růstu,“ uvedl k emisi dluhopisů František Bostl, ředitel skupiny Starteepo, která za posledních 12 měsíců zprostředkovala firmám skrze emisi akcií či dluhopisů téměř 1 miliardu korun.

Clever Monitor tak bude financován novou veřejnou emisí dluhopisů, jejíž prospekt schválila Česká národní banka. Investorům nabízí roční zhodnocení 8,25 procenta, které bude vyplácet po dobu splatnosti 5 let. Vydávání dluhopisů bude možné během celého roku 2019.

Lukáš Hakoš

„Vlastní financování plánujeme dle potřeby naší expanze a rozvoje nových produktů. Emisi jsme s našimi poradci připravili tak, abychom ji byli schopni splatit v případě vstupu strategického investora či přebytku hotovosti již po 2 letech,“ uvedl spoluzakladatel Clever Monitoru Lukáš Hakoš.

„Pohybujeme se ve velmi dynamickém odvětví, ve kterém chceme být připraveni i na případný vstup zahraničních fondů. Co určitě zvažujeme, je v určité fázi vstup na pražskou burzu. Flexibilita v otázce financování je tak pro nás klíčová. I proto jsme rádi za spolupráci se Starteepo – zkušený partner se nám bude více než hodit,“ dodal Hakoš.

Total
0
Shares
Další články