Československý startup Boataround, Booking pro jachty, získal 20 milionů korun na další rozvoj

Československý startup Boataround, který se specializuje na pronájem rekreačních jacht, motorových člunů a katamaránů, získal další investici. I pro druhé investiční kolo si vybral crowdinvestiční platformu Crowdberry, na níž tentokrát získal přes 20 milionů korun (800 tisíc eur). Vedle registrovaných investorů Crowdberry se přidala také skupina Slovak Investment Holding.

Boataround.com je velmi zjednodušeně Booking pro jachty, jak jsme popisovali v loňském textu. Dnes již tato onlinová rezervační platforma funguje globálně a nabízí přes 10,5 tisíce lodí ve 485 destinacích. Ve svém rychlém růstu navíc nechce polevit. Nová investice má pomoci v dalším rozšiřování a zkvalitňování služeb.

Od loňské investice, kterou Boataround získal rovněž prostřednictvím Crowdberry, československý startup významně vyrostl. Má trojnásobná počet uživatelů, objednávek, počet destinací i lodí. A zatímco před rokem bylo v rámci prvního investičního kola vybráno 350 tisíc eur, nyní je to více než dvojnásobek.

Pavel Pribiš, CEO Boataround

„Boataround zásadním způsobem mění své odvětví a má celosvětový rozměr. S týmem spolupracujeme prakticky od jejich začátku. Věříme, že současná investice ještě zrychlí jejich dosavadní velmi dynamický růst, a my jim na této cestě budeme dál pomáhat. Naše investory zaujala hlavně kvalita a nasazení týmu firmy ve spojení s velmi dobrými výsledky,“ komentuje další úspěšný projekt partner Crowdberry pro startupy Michal Nešpor.

Nová mobilní aplikace i další destinace

Na 800 tisíc eur vedle investorů z Crowdberry přispěl také Slovak Investment Holding (SIH), který v Boataround vidí podobný potenciál k dalšímu růstu. Z jeho strany jde o návratnou formu kapitálového financování z evropských strukturálních a investičních fondů.

„Budoucnost slovenské ekonomiky vidíme v inovativních podnicích, které poskytují produkty a služby i na globální úrovni, přičemž Boataround je vynikajícím příkladem přesně takové společnosti,“ uvedl generální ředitel společnosti SIH Ivan Lesay.

Spoluzakladatelé Boataround, Jana Escher a Pavel Pribiš, dokázali za dva roky vybudovat vlastní IT, technologickou a servisní infrastrukturu a dnes už mají v týmu celkem 25 lidí. „Boataround jsme založili, protože chceme vybudovat značku, která bude synonymem jednoduchého, rychlého a cenově dostupného rezervování jacht po celém světě. Úspěch naší firmy stavíme i na bezkonkurenčním klientském servisu, za který pravidelně získáváme nejvyšší hodnocení,“ popisuje Pribiš, který působí v roli CEO.

Vedle perfektního servisu chce nyní Boataround díky nové investici přidat také mobilní aplikaci a otevřít nové jachtařské destinace. Oba spoluzakladatelé mají z prostřední e-commerce a služeb dlouholeté zkušenosti, mimo jiné i z Booking.com. A právě podobný hegemon – jen na půjčování jachet – by rádi vybudovali i z Boataround.com.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pražští 360Cities vydali svou panoramatickou aplikaci také pro iPad

Obrovské panoramatické fotografie světových metropolí, přírodních krás nebo dokonce jiných planet jsou stále více oblíbené, jedno mají ale dost často společné. S velkou pravděpodobností je najdete na úspěšné službě 360cities.net, která sídlí v České republice. Její aktuální misí je zpřístupnit panoramata všem a pomoci v tom má nová mobilní aplikace.