Česko slovenský Virtooal, využívající rozšířenou realitu v e-commerce, získal nového investora

Česko slovenský startup Virtooal.com, který pro e-shopy vytváří virtuální zrcadlo a virtuální zkušební kabinku, získal investici výměnou za minoritní podíl. Hodnota společnosti tak byla oceněna na více jak jeden milion eur. Před rokem investoval do startupu Vít Endler (bývalý generální manažer Mall.cz), nyní Virtooal.com přibral mezi investory společnost CS Development.

„Pro další rozvoj produktu jsme na konci roku 2017 začali hledat dalšího investora, který nám pomůže posunout náš produkt výrazně dál a pomůže nám ho rozšířit v mezinárodním měřítku. Veškeré získané peníze nyní použijeme na další vývoj produktu, marketing a rozšíření distribučního modelu,“ uvedl Endler, jeden ze spoluvlastníků Virtooal.com.

Podle jeho slov ve firmě během posledních měsíců pracovali na vytvoření struktury společnosti, technickém vylepšení produktu i strategii pro následující tři roky. Díky tomu by měla mít solidní základ a vizi, kam směřovat.

„Vytvořili jsme 4 základní segmenty na které se zaměřujeme. Pod umbrelou virtuálního zrcadla máme segmenty zaměřené na e-shopy prodávající brýle, šperky a kosmetiku. Pro každý z těchto segmentů máme hotový produkt a reálné platící zákazníky z celého světa. Dále pracujeme na 4 segmentu kompletní virtuální zkušební kabinky,“ pokračoval Endler.

Virtooal.com má přibližně 50 platících zákazníků a další necelou tisícovku ve free verzi. Cílem společnosti je do konce roku pokořit hranici 100 zákazníků se subscription a příští rok tohle číslo zněkolikanásobit. Tomu by měla pomoct také mezinárodní expanze, například na polském trhu aktuálně testuje využití produktu jako reklamní platformy pro obsahové weby.

Vít Endler

„Původní plán byl přestěhovat firmu do Prahy, ale nakonec jsme plán změnili a budeme vytvářet mezinárodní pracovní prostředí, a to zejména kvůli aktuálnímu nedostatku IT vývojářů v Čechách. Vývojový tým budeme částečně vytvářet z našich vlastních lidí a částečně budeme práci zadávat externím vývojářům, kteří mohou sedět různě po světe. Obchodně je naší prioritou vytvořit distribuční síť, která nám pomůže rozšířit náš produkt do světa.  Zároveň se soustředíme na to mít náš plug-in na všech e-commerce platformách typu Shopify, Magento,“ prozradil Ondřej Bagin, zakladatel projektu a CEO Virtooal.com.

Světový potenciál a nadšený tým

„Společnost CS Development má dlouholeté zkušenosti ve vývoji software a s prací na velkých IT projektech. Do našeho projektu tak přináší nejen finanční zabezpečení, ale také vývojové kapacity a 25 let zkušeností z IT businessu. CS Development získává ve společnosti minoritní podíl. Valuace nyní neřešíme, pro nás je priorita vytvářet co nejlepší produkt, který posune e-commerce nakupování kosmetiky a fashion,“ dodal Endler.

Pro samotný CS Development je vstup do startupu novou zkušeností, v dřívějším působení se totiž zaměřoval spíše na vývoj velkých robustních IT systémů pro velké korporace. I nadále však plánuje do podobných projektů, jako je Vritooal.com, vstupovat.

„U virtooal.com vidíme světový potenciál a také nadšený a zkušený tým. Ondřej Bagin a Petr Soos, původní zakladatelé projektu v sobě snoubí obchod a IT vývoj, Vít Endler přináší ohromnou zkušenost z oblasti e-commerce a řízení mezinárodní firmy. Spolu tvoří tým, kterému věříme, a proto jsme investici zrealizovali,“ uvedl k investici Jan Suchomel, CEO CS Development

CS Development je ryze česká softwarová společnost s 25letou historií vytvářející řešení v oblasti bezpečnosti dokumentů a document workflow. V posledních letech portuje svá řešení i na mobilní zařízení a další internetové platformy. V této souvislosti začala poskytovat ve své centrále na Praze 2 zdroje a zázemí pro nadějné start-up projekty v oblasti IT.

Total
0
Shares
Další články