České Zuri, vyvíjející bezpilotní letadlo, získalo 5 milionů od Kiwi.com Olivera Dlouhého

Ojedinělý český projekt Michala Illicha Zuri získává dalšího investora. Přepravu budoucnosti nyní podpoří i český startup Kiwi.com Olivera Dlouhého. Investice ve výši 200 tisíc eur (5,1 milionu korun) bude využita na další fázi vývoje letounu s vertikálním vzletem a přistáním (VTOL).

Už v minulém roce získal projekt Zuri investici od Pale Fire Capital ve výši 600 tisíc eur, ta nynější od Kiwi.com poputuje na výrobu funkčního prototypu s rozpětím přibližně 11 metrů o váze 900 kilogramů, ze kterého bude následně vycházet při vývoji finálního konceptu použitelného pro bezpilotně řízenou leteckou osobní přepravu s využitím technologie VTOL.

„Díky této investici jsme schopni dále pokračovat v budování týmu a vývoji velkého prototypu, na kterém otestujeme letové vlastnosti tohoto ojedinělého typu letadla. Kiwi.com byla jedinou firmou, kterou jsme pro tuto investici oslovili. Vybrali jsme ji, protože vidíme velký prostor pro spolupráci, Kiwi.com zná perfektně poptávku po letech a díky své popularitě bude v budoucnu schopna přinášet na trh osobní přepravy nová řešení, včetně VTOL letů na střední vzdálenosti,” komentuje investici Michal Illich, zakladatel a CEO Zuri, který jsme na Těchinternetech vybrali jako Startup roku 2018.

Společnost Kiwi.com na poli leteckého průmyslu působí přes 7 let a současně se aktivně podílí na inovativních řešeních v letecké i pozemní dopravě a jejich optimálními kombinacemi.

„Projekt Zuri představuje směr, který vidím jako klíčový v budoucnosti dopravy, a i naše investice je toho důkazem. Segment krátkých leteckých spojení zatím prakticky neexistuje, ačkoliv je to jeden z klíčových článků pro tzv. first a last mile a v kombinaci s globální transportní sítí představuje úplně nové možnosti cestování,” komentuje novou investici Dlouhý.

„Vize Zuri je nám extrémně blízká a jsme nadšeni, že můžeme stát u zrodu něčeho takového. Současně věříme, že se staneme jednou z prvních služeb, která tento typ přepravy nabídne, a to v globálním měřítku naší sítě,” doplňuje Dlouhý.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dušan Vítek: Peníze jsou blbá motivace

Už před 13 lety, kdy u nás slovo startup neexistovalo, pomáhal Dušan Vítek rozjet pobočku české společnosti Kerio v Silicon Valley. Na rozdíl od přelétavých startupistů dneška to s ní táhl až do letoška, patnáctileté výročí už spolu však neoslaví - nyní se rozhodl uspět s vlastní službou Portadi, nástrojem pro správu přístupů ke cloudovým službám.