České Twisto získalo investici 5 milionů eur, díky které expanduje do Polska. Další země by měly následovat

Twisto jako první v České republice představilo odložené platby pro internetové nákupy a nyní se konečně chystá expandovat. Český fintech startup získal potřebnou investici ve výši 5 milionů eur od nizozemské ING Group (4 miliony eur) a rakouské pojišťovny UNIQA (1 milion eur) a jeho první kroky povedou do Polska. Tam své služby spustí v příštím roce. Následovat by měly další trhy ve střední a východní Evropě.

Do polských e-shopů, jejichž zákazníci budou moci stejně jako v Česku využívat odložené platby, vstoupí Twisto za podpory ING Bank Śląski, dceřiné společnosti mateřského holdingu a jedné z nejvýznamnějších bank v Polsku.

Zmíněná dvojice, ING Group a UNIQA, se v Twistu připojuje k dalším investorům, kterými jsou investiční skupina ENERN, finančně-poradenská firma Partners a významný polský investor Cezary Smorszczewski. Na jakou valuaci díky nejnovější investici dosáhne, odmítá Twisto komentovat. Podle našich informací by nicméně mělo jít o velmi dobré zhodnocení, které staví Twisto do dobré pozice pro další rozvoj.

Michal Šmída, zakladatel a CEO Twisto

„Nehledali jsme pouze finance, ale především partnera, který nám pomůže expandovat na další trhy v rámci střední a východní Evropy. ING a UNIQA nám dávají perfektní startovací pozici nejenom růst v České republice, ale také budovat naši vizi,“ vysvětluje Michal Šmída, zakladatel a CEO Twisto, které nedávno oslavilo čtyři roky fungování.

Pět milionů eur (téměř 130 milionů korun) českému startupu pomůže s plánovanou expanzí do zahraničí. Po Polsku, kde své služby představí příští rok, se chce Twisto zaměřit na další trhy v regionu střední a východní Evropy, jako jsou Slovensko, Maďarsko či Bulharsko. A to i proto, že tu neoperuje konkurenční švédský startup Klarna.

„Strategické partnerství s Twistem jen potvrzuje zájem ING v oblasti vývoje moderních technologií pro e-commerce. Investice do byznysu, který je založen na principu odložených plateb, je součástí strategie ING poskytovat inovativní řešení, která reagují na potřeby zákazníků,“ říká Michał Bolesławski, viceprezident ING Bank Śląski.

Polsko je pro Twisto logickou první volbou, protože na tamním trhu služby pro odkládání internetových plateb ani nic podobného prakticky nefunguje. ING přes svou dceřinku pomůže s rozjezdem v Polsku a UNIQA zase do Twista přinese hluboké znalosti pojistného trhu ve střední a východní Evropě, což se bude hodit také pro další expanzi.

Twisto v České republice:

  • 200 000+ zákazníků
  • 350+ zapojených e-shopů
  • Unikátní platební systém pod názvem Twisto účet
    • Platby v e-shopech na jedno kliknutí
    • Nákupy bez placení – splatnost za až 45 dní bez navýšení ceny
    • Platby složenek a faktur vyfocením díky unikátní službě Twisto SNAP
  • Nikita, unikátní skóringový algoritmus, zanalyzovala již transakce v hodnotě přesahující 3 miliardy korun

Total
0
Shares
Další články