České Supernova Studio, automatizující tvorbu aplikací, získalo investici od Enernu

Český startup Supernova, který vyvíjí nástroj pro vytváření mobilních aplikací bez nutné znalosti kódování, posílil vývojářský tým a přestěhoval se z Ostravy do pražských kanceláří WeWork. Další růst bude startup financovat z prostředků, které získal v rámci právě ukončeného seedového investičního kola. A to i díky částce půl milionu dolarů, kterou investoval evropský venture kapitálový fond Enern. Celkově v seedu získala Supernova 2,1 milionu dolarů. Další metou pro Supernovu je připravit jejich produkt pro větší firmy a korporace.

„Věříme, že automatizace rutinních procesů je správnou cestou k dosažení inovací, a to nejen ve světě technologií. Mobilní telefony jsou dnes nejpopulárnější technologickou a komunikační platformou používanou miliardami lidí, ovšem vývoj mobilních aplikací je stále extrémně komplexní, náročný, manuální a zdlouhavý. Je možné v tomto procesu některé kroky automatizovat tak, abychom vývoj zrychlili a ušetřili čas vývojářů, o kterém stále slyšíme, že je ho nedostatek? Tým Supernovy si tento úkol dal, a proto  jsme se je rozhodli podpořit,“ vysvětluje důvod investice Tomáš Obrtáč, investiční partner Enernu.

Enern je také významným investorem v projektech Rohlík Tomáše Čupra, Twisto Michala Šmídy, Flatio Radima Rezka, Roihunter Karla Tlusťáka nebo Footshop Petera Hajdučeka.

„Supernovu jsme vždy vytvářeli s myšlenkou, že jednou pomůže každému programátorovi a designérovi na světě. Ještě donedávna byl celý náš vývoj směřován k postavení základní technologie, a tak její použitelnost stále nebyla taková, jak si představujeme. V současné době ale připravujeme něco úplně nového, postaveného na našich znalostech a technologiích, které máme teď, co posune hranice toho, co je možné natolik, abychom svoji ideu realizovali naplno,“ komentuje Jiří Trečák (na úvodní foto), zakladatel a CEO Supernovy.

„Tím, že máme možnost navázat spolupráci s tak skvělou skupinou lidí, jakou kluci z Enernu rozhodně jsou, dostáváme za sebe dalšího silného partnera, který nám pomůže prorazit tak, jako už se jim to povedlo se spoustou jiných produktů. Finanční zdroje, které se s tím pojí, pak použijeme na ještě rychlejší výzkum a vývoj novinky, o které se všichni již brzy dozvědí,“ pokračuje Trečák.

Credo Ventures, EQT a také prestižní americký Y Combinator

Supernova, ačkoliv je teprve v začátcích, se vůbec jako první český startup dostala do akcelerátoru Y Combinator, do kterého se dostane pouze jedno procento přihlášených projektů. Od evropské venture kapitálového fondu Enern, evropského fondu EQT působícího také v USA a Credo Ventures získala v seedovém kole dohromady 2,1 milionu dolarů.

Od Credo Ventures přitom již dostala investici půl milionu dolarů v takzvaném pre-seedu – tedy v úplných počátcích firmy. Další prostředky pak Supernova získala v rámci úspěšného absolvování programu od prestižního akcelerátoru Y Combinator v Kalifornii, kterým prošly hvězdy globálního trhu, jako je Dropbox, Airbnb či Reddit. Mezi minoritní investory patří i Jakub Nešetřil, který postavil startup Apiary a úspěšně jej prodal společnosti Oracle a pro něhož se jedná o vůbec první takzvanou „andělskou“ investici.

Vývoj Supernovy probíhal před vydáním zhruba tři roky a za tu dobu si vybudovala neustále se rozšiřující uživatelskou základnu. Ta nyní čítá přes 3 000 aktivních uživatelů. Základní verze softwaru je a vždy bude zdarma, uživatelé platí měsíční paušál podle dodatečných funkcí.

Total
0
Shares
Další články