České ručičky ovládly americký AppStore. Wood Camera první, Plague pátý

V americké verzi obchodu s aplikacemi pro zařízení od Applu můžete dnes sledovat poměrně neobvyklý jev. Hned dvě aplikace z první pětky se mohou pochlubit z větší či menší míry českou účastí. Již dlouhodobě zde boduje hra Plague a nově se do čela probojovala aplikace Wood Camera, v níž má nepříliš překvapivě prsty parta bezva kluků kolem Robina Raszky a Petra Reichla.

Aktuální žebříček najdete například na appannie.com a právě dnes se podle něj podařilo to, k čemu se již nějakou dobu schylovalo. Stylová foto aplikace Wood Camera vytvořená českými Tapmates se probojovala do čela placených aplikací ve Spojených státech. K mání je za 99 centů a pokud jste si snad mysleli, že aplikace na úpravu a sdílení fotek už jsou out, nejspíš jste z Česka nebo nemáte iPhone. Wood Camera v téhle oblasti boduje jednoduchostí a spoustou funkcí současně.

Povzbudivá je i nezdolnost aplikace Plague taktéž s českými kořeny, která App Storu dominovala už loni v červnu a až zázračně se stále drží na špici. Její příběh pro nás tehdy sepsal Olda Neuberger a v krátkém rozhovoru vyzpovídal i jejího tvůrce. Po více než půl roce už ale ta čísla musí stát za to.

Ani tím ale úspěchy v tomto směru nekončí, stačí trochu zavzpomínat na Machinarium, které pokořilo i Angry Birds a na iPadech se stalo hrou týdne. A samozřejmě jsou tu jména jako Craneballs, Hexage nebo Rake in Grass, ale to už je na nějaký větší článek…

Každopádně gratulace!

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Ondřejem Bartošem

Credo Ventures pod vedením Ondřeje Bartoše jen letos proinvestují kolem dvou až tří milionů eur a tak tématem našeho rozhovoru nemohlo být nic jiného než právě startupy a investice. A také samotní investoři, kterých je podle Bartoše v Česku sice dost, ale velká roztříštěnost a tedy i omezenost jejich aktivit trhu neprospívá.