České kolo Startup World Cupu zná svých 10 finalistů. Přijďte se podívat na Žofín

Celosvětová startupová soutěž Startup World Cup se blíží do svého finále. V českém regionálním kole se utká desítka firem, nejlepší z nich dostane možnost soutěžit v Silicon Valley o investici 1 milion dolarů. Na pražském Žofíně se o vítěžství popere Twisto, ARTSTAQ nebo Smartlook, ale i méně známé firmy. Jasno bude už 7. března.

Soutěž Startup World Cup vznikla v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 16 nejlepších startupových projektů na světě. „Chceme opravdu propojit a více otevřít startupovou scénu, nejlépe celému regionu CEE. Zprostředkováváme napojení na Silicon Valley s podporou tamních expertů, kteří podpoří růst startupů a jejich zakladatelů,” říká Radka Horáková, marketingová šéfka inkubátoru UP21.

Globální finále proběhne v Silicon Valley 24. března. Vítěz českého kola soutěže se v něm utká s 15 nejlepšími startupy z celého světa, které rovněž vzejdou z regionálních kol, která probíhají v 16 metropolích ve 13 zemích. Absolutní vítěz získá investici v hodnotě 1 milionu dolarů.

Český top ten na Žofíně

Finálovou desítku českého kola vybrala hodnotící komise složená z expertů a mentorů inkubátoru UP21 a fondu FENOX Venture Capital, který soutěž pořádá. Ty se 7. března na Žofíně v závěrečném pitchi utkají o vítězství v regionálním kole soutěže. Tam bude mimochodem příležitost potkat se s mnoha zajímavými jmény české startupové komunity.

V regionálním kole v Praze projevilo zájem soutěžit 210 soutěžních projektů z více než 22 zemí, nakonec se utkalo 115 projektů, z toho 30 % zahraničních.

TOP 10 finalistů StartupWorld Cupu 2017 regionálního kola v Praze:

1. Mindpax.me – Pavel Nevický
2. Smartlook – Vladimír Sandera
3. Twisto – Michal Šmída
4. BLITAB Technology GmbH – Kristyna Tsvetanova
5. Byzance – Jakub Chromec
6. Locaid.me – Maksym Verteletskyi
7. Nanits – Robert Kaločai
8. ShipVio – André Dravecký
9. ARTSTAQ – Petr Václavek
10. Gettick – Alan Vyšín

startup_world_cup_konference

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startup Summit přivítá skvělé hosty a otevírá přihlášky do soutěže

Jaké nejcennější lekce mají za sebou firmy jako AVG nebo Kerio? Jaké to je být ve Y Combinatoru? A jaké je to být prvním Čechem, který odešel z Facebooku "dělat startupy"? Co všechno se můžete naučit prací ve firmách jako je Netflix nebo Amazon? A nechtěl by do vás někdo čirou náhodou investovat? Na to všechno a mnohem víc se budete moci zeptat hostů a řečníků červnového Startup Summitu, který má letos za cíl spojit to nejlepší z Česka a Slovenska se světem.
Přečtěte si více

Na Startup Summit zadarmo? Stačí pitchovat!

Konference Startup Summit 2015 si dala za úkol propojit osobnosti z velkých firem se startupy a navázat oboustranně prospěšnou spolupráci. Tomu má pomoci Startup Summit Pitch, ve kterém se utká 10 nejlepších startupů o zájem publika a panelu předních českých investorů. Pro ostatní startupy je ode dneška do konce měsíce k mání vstup se slevou čtyřicet procent.