České cestovní polštáře Apus zaujaly ve světě, ocenil je Wall Street Journal

Cestovní polštáře většině lidí evokují nepohodlné nafukovací bumerangy, které využívají akorát tak babičky během cesty autobusem k Jadranskému moři. Doba ale pokročila, a i na poli komfortního spaní na dlouhých cestách došlo k změnám.

„Dva roky jsme létali po světě a vyvíjeli a testovali doslova na lidech ten nejlepší design polštáře na spaní. Výsledkem je Apus Relax – revoluční polštář, který v letadle snadno nafouknete, položíte na stolek protější sedačky a opřete o něj hlavu,“ popisuje start nového projektu Michal Čeřovský, CEO startupu Apus Projects, který na vývoji spolupracoval s firmou Fatra Napajedla.

Pro Apus zaměřující se na vývoj nových leteckých doplňků je to první produkt, představený byl loni. Obchodní zastoupení má však již v Spojených státech, Británii, Německu, Singapuru, a domovské České republice.

Český projekt – pojmenovaný podle rorýse (latinsky Apus apus), který většinu dospělého života tráví v oblacích – si všiml i americký deník The Wall Street Journal, když ho v článku zařadil mezi čtyři „nejlepší cestovní polštáře pro bojovníky na cestách“. Termín Road Warriors se v angličtině používá na označení lidí, kteří často cestují, hlavně kvůli práci.

„Kdo z nás v tichosti nepřemýšlel, jaké by bylo žít uvnitř plážového míče? Teď máte šanci strčit svou hlavu a ruce dovnitř. Relativně malá vzduchová kapsle na letadlové stolky je jasnou prostorově optimální volbou – když se nepoužívá, Relax se jednoduše sroluje a vloží do kapsy,“ popsal deník.

Nafukuje a vyfukuje se ručně a má několik děr na hlavu a ruce – díky čemu se ale reportérce WSJ podařilo poškrábat si tvář nehtem. Zdaleka nebyla spokojená se vším. Nepodařilo se jí ani usnout, „zejména protože kvalita tohoto nafouklého balónu způsobila, že jsem se cítila, jako bych se snažila usnout tváří dolu na hračce do bazénu.“ Tu může připomínat kvůli hypoalergennímu materiálu, z něhož se dělají i dětské hračky.

Podle startupu jde o spánek v uvolněném mírném předklonu s narovnanou šíjí, který doporučují i lékaři. „Polštář Apus Relax přináší novou spací pozici, která je optimální pro relaxaci krční páteře a celé horní poloviny těla. Takováto pozice také zabraňuje přetížení krčních obratlů,“ uvedl neurolog MUDr. Jiří Chrobok, Ph.D., z nemocnice Na Homolce.

apus

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Potřebujete nakopnout? Ještě dva týdny se lze hlásit do “lidského akcelerátoru” TechPeaks

Především na talentované jednotlivce ze zemí střední a východní Evropy či Ruska se zaměřuje zajímavý program TechPeaks. Šestiměsíční projekt dá v italském Tridentu dohromady designéry, programátory a podnikatele, aby společně vytvořili týmy kolem vybraných projektů a dotáhli je až k investici nebo do velkých akcelerátorů. Mezi partnery programu jsou například Seedcamp, Founders Institute, Mind the Bridge, Eleven, H-Farm, Geekaccelerator nebo iCatapult.