Česká Supernova vydává appky pro iOS i Android, pro designéry je top prototyping nástrojem na trhu

Český startup Supernova Studio, vyvíjející software na výrazné usnadnění programování mobilních aplikací, v úterý spouští svou další, již čtvrtou verzi. „Entuziasmus se nás drží, Supernova kráčí mílovými kroky dopředu a Studio se začíná blížit našim představám, tedy dokonalosti,“ uvádí s úsměvem Oskar Kořistka, COO firmy.

Zprávy o nové verzi přitom přicházejí jen několik měsíců poté, co Supernova oficiálně vstoupila na trh a zároveň oznámila investici půl milionu dolarů od fondu Credo Ventures. „Přestože jsou v rané fázi vývoje AI, která by dokázala programovat aplikaci sama, vidím v týmu Supernova Studio velkou šanci tento problém vyřešit a díky demu, které jsem mohl vidět, jsem si jist, že můžou změnit celý trh. Jsme rádi, že jsme součásti takto ambiciózního startupu,“ uvedl tehdy k investici Ondřej Bartoš, partner a šéf Creda.

Málo zpeněžených uživatelů, bod zlomu do konce roku

Jak se startupu po čtyřech měsících od vstupu na trh daří? „Máme přibližně 7500 uživatelů, asi o 40 procent více oproti projekcím, ale zatím se nám nepodařilo dostatek uživatelů zpeněžit,“ přiznává Kořistka. Podle jeho slov nárůst uživatelů v první řadě přinesl obrovské množství nových požadavků. V Supernově se soustředí hlavně na sběr feedbacku a jeho následné implementaci (seznam změň v poslední verzi je k dispozici na stránkách Supernovy a ukaze tempo, kterým startup vydává nové funkcionality).

To pomáhá i budování komunity, na kterou se ve startupu spoléhají dlouhodobě. Supernově se přitom komunitu rozšiřovat daří, na Slacku má aktuálně více než 1200 aktivních lidí a stejný počet lidí získali přes Intercom na svých stránkách. „Na komunitu jsme pyšní nejvíce, protože bez nich bychom se nikam neposunuli, rozhodně ne tam kde jsme nyní“ pokračuje Kořistka s tím, že výraznou podporu Supernova získává také na ProductHuntu

https://vimeo.com/283457465

Navzdory menšímu počtu platících uživatelů se plány nemění. „Stále bychom se rádi dostali na bod zvratu do konce roku. Vidíme velký potenciál v uživatelích, kteří se snaží přesvědčit zbytek teamu a celé agentury, aby se Supernova stala jejich primárním nástrojem. Získali pro nás mnoho užitečných poznatků od svých kolegů a my je do Supernovy přidáváme jeden po druhém. V4 by měla splnit všechna jejich přání spolu s mnoha překvapeními, která na ně chystáme, jako třeba mobilní aplikace. Mimochodem, mobilní aplikace Supernovy byly vytvořeny Supernovou samotnou, přeci je nebudeme dělat ručně,“ směje se Kořistka.

Úplně nová Supernova i změna pricing modelu

Jaké největší novinky tedy Supernova přinese? Podle Kořistky mezi největší změny patří například to, že nový importér zvládne v podstatě jakýkoliv nativní design a responzivita aplikací je nyní stoprocentně autonomní – což umožňuje měnit velikost obrazovky a obsah se tomu přizpůsobí, vše v reálném čase, bez jakýchkoliv větších zásahů uživatele. Podstatných změn se také dočkalo generování kódu, které přináší větší volnost a možnosti přizpůsobení pro daného uživatele.

Došlo také k rozšíření editačních funkcí v Supernově, která se stále více blíží plnohodnotnému editačnímu nástroji. „Co se týče možností tvorby aplikací přímo od začátku v Supernově, tak daleko ještě nejsme. Ale každá verze nás posouvá blíže, a byť to není náš primární záměr, myslím si, že bychom mohli eventuelně sloužit jako plnohodnotná náhrada za někdy dnes už zastaralé designové nástroje,“ pokračuje Kořistka.

https://vimeo.com/283454170

Supernova také vydává aplikaci pro iOS i pro Android, kde bude možné testovat projekty vytvořené Supernovou, podobně jako na jejich Cloudu. Novinky čekají i ten: „Prošel obrovským vývojem, díky kterému se Supernova stane pro designéry tím nejpokročilejším prototyping nástrojem na trhu,“ říká Kořistka s tím, že třešničkou na dortu releasu V4 je získání domény Supernova.io.

Velkou novinkou je změna pricing modelu, který by měl lépe reagovat na potřeby vývojářů a designérů. Pro nové uživatele, kteří neměli možnost produkt dostatečně vyzkoušet, byla Supernova na pohled doteď drahá. Po novém si budou moct uživatelé vybrat, na co Supernovu používají – designéři (kteří nemusí pracovat s kódem) budou platit hlavně za pronájem Cloudu a kolaborační funkce, vývojáři pak spíše za export do kódu a méně za produkty v cloudu. Ve snaze získat co nejvíce aktivních uživatelů vznikl i free prototyping mode.

„Bude to v podstatě úplně nová Supernova včetně vizuální stránky. O tu se stará naše nová designérka Maris z US. Supernově to obrovsky pomohlo se vizuálně posunout do první ligy, tak uvidíme, jak to bude spolu s novou doménou a vším ostatním na lidi působit,“ pokračuje Kořistka.

Total
0
Shares
Další články