Češi rozbíhají Coworkbooking.com, cílí na digitální nomády po celém světě

Trojice Čechů Jiří Opletal, Marek Tůma a Jan Dohnal v pondělí spustila portál Coworkbooking.com – globální platformu pro rezervaci pracovních míst v coworkingových prostorách. Má propojovat digitální nomády, coworkingová centra a firmy z více než 800 měst po celém světě.

Uživatel si jednoduše zobrazí dostupné coworkingy ve vybrané lokalitě, přičemž aktuálně je na výběr z celkově pěti tisíc coworkingů, které doporučili sami uživatelé a digitální nomádi. Vyhledávání na Coworkbooking.com je možné v různých kategoriích, třeba podle blízkosti pláže, nejlepších hodnocení nebo podle startupové orientace.

Coworking jako celosvětový fenomén dospěl. Doby, kdy pracovat na dálku odkudkoli na planetě byl jen výstřelek, jsou definitivně pryč. V roce 2007 existovalo na světě pouze 14 coworkingových center. Dnes je to 14 tisíc! Nárůst je tedy enormní a veškeré průzkumy a kvalifikované odhady na toto téma potvrzují, že kolem roku 2020 bude na světě vzdáleně pracovat celá 1 miliarda lidí,“ říká Opletal.

Skoro polovina budou freelanceři

Ze začátku je služba přístupna zdarma, po startu plánuje přejít na model procentního fee ze zprostředkovaných rezervací. Do konce prvního roku chce Coworkbooking.com zprostředkovávat 30 tisíc rezervací měsíčně.

Firma tak chce naskočit na rozmáhající se trendy vzdálené práce (remote work). Opírá se hlavně o statistiky, podle kterých bude do roku 2020 vzdáleně pracujících přes jednu miliardu lidí a 40 procent globální pracovní síly budou freelanceři.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak vypracovat finanční plán, který se bude investorům líbit

Proč bych si měl pro svou fundraisingovou prezentaci připravit finanční plán - vždyť jak mohu vědět, jaká čísla budu mít za čtyři roky? A vůbec, na internetu se přece psalo, že finanční plán je zbytečný... Andrej Kiska se tentokrát ve svém seriálu věnovaném rizikovému kapitálu podíval na téma, které mnoha podnikatelům připadá jen jako nepříjemná a zbytečná práce.