Centrum podpory inovací VŠB–TUO spustilo třetí ročník akceleračního programu Green Light

V pondělí 21. září spustilo Centrum podpory inovací 3. ročník programu Green Light. Tvoří ho především tříměsíční Startup akcelerátor. A Green Light hlásí, že zájemcům stačí dobrý nápad a nadšení.

V pondělí 21. září spustilo Centrum podpory inovací 3. ročník programu Green Light. Tvoří ho především tříměsíční Startup akcelerátor. A Green Light hlásí, že zájemcům stačí dobrý nápad a nadšení.

Před výběrem projektů proběhne workshop, díky kterému si základní podnikatelský záměr každý uchazeč zpracuje a to tak, aby byl schopen odpovědět, co je jeho produktem, jaký problém řeší, kdo je jeho zákazníkem a co bude projektu přinášet zisk.

V rámci Startup akcelerátoru účastníci podstupují intenzivní přípravu formou prak­tických workshopů a individuálních konzultací. Mezi mentory se i letos objeví řada významných odborníků, aby poskytli mladým týmům cenné rady a zkušenosti. Program podpořilo také mnoho významných společností či vývojářských firem, jako Deloitte, Software Solutions, Rainfellows nebo Software Development Europe. Nově se do programu kromě ostravských vysokých škol zapojila i Slezská univerzita v Opavě.

V minulých ročnících uspěl například elektronický stavební deník, elektrický skateboard či řešení umožňující slepým a zrakově postiženým lidem svobodnější pohyb po okolí.

Jak vypadají takové projekty, které si Green Lightem projdou? Podívejte se na report z března, kde zaujalo právě řešení pro slepé – využívající Kinectu. Zmíněný elektronický stavební deník s názvem Buildeo, které si vybralo Centrum podpory inovací jako vítězný projekt, si zas chválí, že ho Green Light posunul dál.

„Metodologie Lean přístupu, kterou jsme si osvojili v průběhu programu, se hodí pro jakýkoli typ projektu a usnadní nám být maximálně efektivní a snížit riziko na minimum. Poznali jsme spoustu lidí z úspěšného byznysu a naučili se, jak komunikovat s partnery. Podnikání je dovednost a my jsme získali spoustu cenných rad od skutečně zajímavých lidí z široké škály oborů, které k podnikání patří. Finanční výhrou ve startup show jsme získali podporu pro další postup,“ říká Jan Fluksa z Buildea.

Buildeo_výstřižek

Během uplynulých ročníků se do programu přihlásilo 102 projektů, z toho 18 se jich zúčastnilo závěrečné Startup Show, kde své nápady prezentovaly nejen před publikem, ale především před porotou a investory.

Přihlášky do programu je možné zasílat prostřednictvím e-přihlášky na webových stránkách, a to do 30. října 2015. Veškeré informace o programu, mentorech a podpořených projektech se dozvíte na stránkách Green Lightu.

Total
0
Shares
Další články