Celebrio vyplatilo investora, jeho produkt nabídne Alza

Mladá brněnská společnost Celebrio Software, která se zaměřuje na tvorbu systému pro snadné ovládání počítače seniory (ale nejen jimi), začne už od začátku listopadu s prodejem svého produktu v Česku. Do startu si našla velmi silného obchodního partnera v podobě internetového obchodu Alza.cz.

Podle Martina Nováka, jednoho ze zakladatelů firmy Celebrio, pomohl k dohodě s Alzou a výhodným podmínkám partnerství průzkum mezi zákazníky, kteří v naprosté většině potvrdili zájem o pořízení takového produktu pro některého ze členů rodiny či přátel. Od začátku listopadu by tak systém Celebrio měl být v Česku k mání a “stát se vánočním hitem”, tím ale plány nekončí. Existuje již v 11 jazycích a cílem je tak i prodej na dalších trzích, s jedním z operátorů zase společnost pracuje na specializovaném projektu ve zdravotnictví.

Pětice zakladatelů se současně (v dobrém) rozešla s investorem Petrem Zámečníkem, jehož vstup do společnosti byl oficiálně oznámen teprve v srpnu. Podle obchodního rejstříku tehdy Zámečník získal polovinu společnosti, přičemž ve hře mělo být několik milionů korun. Později byl údaj snížen na 35 procent a v blízké době má Zámečník vlastnickou strukturu opustit úplně. Jeho podíl zakladatelé společnosti po vzájemné dohodě vyplatí, přibližně 70 procent firmy bude kontrolovat dvojice Martin Novák a Petr Kunc, zbytek připadne dalším třem společníkům. Spolupracovat nicméně obě strany mají i nadále.

Systém je dostupný k vyzkoušení zdarma na webu a v tuto chvíli vyžaduje pro fungování připojení k internetu, pracuje se ale i na offline verzi. Výhodou je, že uživatel nemusí mít žádné znalosti fungování internetu a počítačů, přednastavené aplikace se samy postarají o vytvoření e-mailu, stahování aktuálních zpráv či informací o počasí z různých zdrojů, umožní komunikovat s rodinou, prohlížet fotografie a podobně. Celebrio může potenciálně fungovat hned na několika úrovních, od prosté webové aplikace až po plnohodnotný operační systém.

“Máme interně připravený program, který se dá nainstalovat do systému Windows, dokáže operační systém překrýt, má svůj internetový prohlížeč a s Windows spolupracuje, takže můžete používat obojí, nebo takto můžete k rodinnému počítači pustit babičku. Na Android připravujeme také vlastní aplikaci, která umožní přístup k celé Celebrio platformě a bude rovněž obsahovat prohlížeč. Teoreticky dokážeme softwarově udělat celý vlastní Celebrio tablet, ale zde nám chybí obchodní partner, který by to s námi uvedl na trh a distribuoval,“ uvedl před časem Novák. Je dost možné, že v podobě Alzy společnost takového partnera právě našla.

O všech novinkách jsme se dozvěděli díky prezentaci na aktuální akci seriálu Malostranská IT setkání.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Školní sešit.cz

V rubrice představující aktuální projekty domácích průkopníků online byznysu se tentokrát podíváme na službu, kterou sice původně vyvinul student střední školy pro sebe a své kamarády, už za pár měsíců se ale pokusí uspět s ní ve Spojených státech i Velké Británii a následovat brzy mají další země.