Captcha reklama už i jako video

Mimořádně účinná captcha reklama na sebe nově bere také atraktivní podobu videa. Namísto nečitelných klikyháků nabízí tuto formu internetové ochrany mladý startup NuCaptcha, který během pár měsíců získal tisíce klientů. Jen loni se přitom na celém světě zobrazilo přes 100 miliard těchto bezpečnostních hádanek.

O pronikání reklamních sdělení do takzvaných captchas jsme naposledy psali stova před měsícem ve spojení se startupem Solve Media. Nyní štafetu přebral nový hráč v podobě NuCaptcha. Tato společnost začala teprve před několika měsíci nabízet majitelům stránek captcha v podobě videa a nyní došlo také k nevyhnutelnému propojení s reklamou, čímž se možnosti tohoto formátu ještě výrazně rozšiřují.

Nový produkt NuCaptcha Engage umožňuje značkám, aby za text umístily takřka libovolné reklamní video. Před ním stejně jako u základního produktu NuCaptcha Basic běží klasický text, který jednak zajišťuje samotnou bezpečnostní stránku věci (uživatel musí opsat trojici červeně odlišených písmen), a zároveň obsahuje další sdělení, například datum premiéry inzerovaného filmu. Návštěvník webu tak chtě nechtě věnuje velkou pozornost jak videu, tak samotnému textu, v němž hledá potřebná písmena. Několik praktických ukázek si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

NuCaptcha nabízí svůj formát hned v několika různých velikostech a již nyní spolupracuje se značkami jako jsou Electronic Arts, Activision, Disney nebo Wrigley. Podle dosavadních průzkumů je míra zapojení uživatelů až dvojnásobná ve srovnání s běžnou reklamou. Zatímco podle Solve Media se na světě každý den zobrazí 280 milionů captcha, NuCaptcha operuje s počtem za celý loňský rok, kdy jich uživatelé údajně viděli přes 100 miliard. Zapojení reklamy má inzerentům nabídnout obrovskou míru pozornosti a vydavatelům zase zábavnější a výnosnější alternativu k běžným textovým hádankám.

Od spuštění základní služby letos v září už NuCaptcha využívá více než tři a půl tisíce portálů a jen během září tato platforma zobrazila svá sdělení pěti milionům lidí. V říjnu už to má být deset milionů.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Spinnakr: Zjednodušení webové analytiky

Americký startup Spinnakr nejenže během včerejška oznámil milionovou investici od skupiny investorů v čele s Andreessen Horowitz, ale také vypustil z bety svůj originálně postavený produkt řešící webovou analytiku pro ty, kdo nechtějí přemýšlet nad složitými grafy a dalšími statistikami.