Busyman.cz přichází s „Tinderem“ pro startupy a investory

Platformu Busyman.cz, jejímž účelem je propojovat startupy a začínající podnikatele se soukromými investory, založil Filip Major v roce 2010. Postupně Major a jeho tým vybudovali z Busymana spolehlivé útočiště pro startupy, které hledají na počátku své cesty investory, a současně respektované místo, kde mohou investoři narazit na zajímavé projekty a rozvinout s nimi spolupráci. A to vše nyní získává nový rozměr díky automatizaci platformy.

Komunita je základ

Nejprve je důležité zmínit, že Busyman není jen platforma, kde se propojují investoři a startupy; jde o aktivní a zasvěcenou komunitu, která usiluje také o vzájemnou edukaci, mentoring a zakládá si na individuálním přístupu. Přidanou hodnotou pro startupy je pak široký rozsah lidí z Busymana a důkladná průprava na tvorbu kvalitních podkladů a příprava na komunikaci s potenciálním investorem.

Ročně v Busymanovi průměrně revidují čtyři stovky projektů, pořádají soukromé eventy a pro aktivní investory připravili kapacitně omezený klub. Za dobu své existence má Busyman.cz na kontě přes 130 úspěšných projektů a v databázi okolo 1 300 andělských investorů, z nichž se ti nejaktivnější stali členy Busyman Angel Clubu. Díky členství v klubu mají investoři možnost propojit se s dalšími andělskými investory, navzájem mohou spolupracovat, inspirovat se a předávat si know-how.

Přichází „Tinder“ pro startupy a investory

Jednou z největších a nejzajímavějších novinek, se kterou Busyman aktuálně přichází, je automatizovaná platforma, která umožní startupům a investorům vzájemné spojení výhradně virtuálně – zjednodušeně řečeno, takový Tinder pro startupy a investory.

Jak to funguje? V podstatě podobně jako Tinder nebo třeba LinkedIn – jde o platformu, kde mohou startupy představit svůj projekt prostřednictvím tzv. „teaseru“. Automatizovaná platforma je navržena tak, aby byly o projektu nasbírány stěžejní informace a vytvořeny prezentační materiály, které poslouží k oslovení potenciálních investorů – zkrátka vznikne „profil“ projektu. Na základě zadaných informací získají startupy důležitou zpětnou vazbu, možnosti konzultací či mentoringu a to bez nutnosti sáhodlouhého schůzování. Následně je projekt zalistován a mohou si jej prohlížet investoři.

Na druhé straně investoři dostávají k dispozici platformu, kde na základě jimi zadaných preferencí získávají nabídku odpovídajících projektů. Investoři tak mohou narazit na nové a zajímavé startupy na základě zvolených parametrů.

Současně se zde mohou propojit s ostatními členy Angel Clubu a domluvit se na koinvestici, kterou Busyman pro členy Angel Clubu nabízí ve formě tzv. Syndikátů. Jak uvedl sám Filip Major, nejde o žádný crowdfunding a minimální koinvestice začíná na 500 000 korunách. Jakmile investor zakoupí investiční ticket, systém upozorní další investory, kteří mají možnost se přidat. Smyslem Syndikátů je rozvoj více projektů a diverzifikace portfolia investorů. Busyman přitom investorům může pomoci i po právní stránce nebo s dotacemi.

Cílem automatizované platformy Busyman je maximálně zvýšit šance na propojení toho nejvhodnějšího investora se startupem. Startupy získají snadný a přístupný nástroj pro tvorbu materiálů a jejich prezentaci a investoři pohodlný způsob, jak se dostat k zajímavým projektům jednoduše a rychle – zkrátka „match made in heaven“.

Total
3
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pirates on Shore jede do Prahy: akce chce startupům dohodit nadnárodní rady i peníze

Startupoví piráti vystoupí během několika dnů v Praze. Už 19. března obsadí prostory Wayry. Cíl, který hlásí, je vznešený: chtějí propojit místní startupovou scénu s nadnárodními investory a mentory. Každopádně, i kdyby účastníci v pražské odnoži nezaujali investory, budou mít minimálně možnost promluvit si s velkými hráči z evropských akcelerátorů.