BudgetBakers získali 160 milionů korun z Holandska: vzniká digitální finanční platforma budoucnosti

Český fintechový startup BudgetBakers, který vyvíjí aplikace Wallet a Board, získal investici ve výši téměř 160 milionů korun (6,25 mil. EUR) od Jaspera Anderluha a Nielse Kloka, spoluzakladatelů evropského online brokera DEGIRO. Cílem investice je podpora dalšího růstu BudgetBakers na evropském trhu. A to nejen v oblasti rozvoje samotné aplikace Wallet, ale také zpřístupnění technologie BudgetBakers třetím stranám skrze API. 

Investice ve výši 6,25 milionů EUR bude rozložena do tří let a holandští investoři získají v BudgetBakers minoritní podíl. Cílem je v těsné spolupráci s BudgetBakers a při využití jejích PSD2 licencí vybudovat novou pan-evropskou platformu, která bude svým zákazníkům poskytovat nejen služby v oblasti správy osobních financí nové generace, ale zároveň také obohatí produktovou nabídku o další služby.

BudgetBakers se stávají součástí fintechové platformy, která má v oblasti finančních služeb ty nejvyšší ambice. Naše technologie a know-how poskytujeme novému partnerovi, který je bude integrovat do budované celoevropské virtuální finanční platformy. Zároveň budou naše klíčové produkty Wallet a Board nadále fungovat jako samostatné aplikace, které budeme stále rozvíjet a rozšiřovat. Velmi se těšíme na nové výzvy, které nás v souvislosti s tímto zásadním krokem a pro nás rekordní investicí v následujících letech čekají,“ řekl Michal Kratochvíl, výkonný ředitel společnosti BudgetBakers, a uvedl: „Investované peníze chceme primárně využít na posílení a budování samotného produktu včetně jeho dalších jazykových lokalizací, s čímž souvisí i plánované personální posílení od vývojářů až po management. Naše centrála i vývojářské centrum bude nadále v Praze, ale plánujeme například rozšířit lokální zákaznická call centra, která budou zákazníkům k dispozici 24/7 v národních jazycích.“ 

Technologickou spolupráci mezi BudgetBakers a novými investory bude zajišťovat nově vznikající platforma SnipTech. „Zpřístupněním technologie BudgetBakers skrze API budou moct evropské banky, fintechy a další platformy třetích stran jednoduše implementovat velmi kvalitní PFM řešení a nabídnout ho svým uživatelům. BudgetBakers vyvíjí prvotřídní technologii a Sniptech bude mít na starosti prodej a certifikaci systémů,“ řekl ke spolupráci Frank Schuitemaker, zodpovědný za obchodní stránku v oblasti API ve SnipTechu.

Velký potenciál spolupráce vidí i Jan Müller, technický ředitel a zakladatel BudgetBakers: „Z původně malého fintechového startupu se stáváme stabilní firmou s velkým potenciálem pro růst. Vždy jsme usilovali o to, být těmi, kdo udává trendy a přichází s revolučními novinkami, což tato spolupráce zcela naplňuje. Nově vznikající pan-evropský projekt má velké ambice a chce se stát špičkou v oblasti poskytování finančních služeb.

BudgetBakers ve svých začátcích významně finančně podpořili již například angel investor Petr Zámečník, Ivan Svítek, český bankéř s mezinárodní reputací, StartupYard nebo investiční skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta, která podporuje BudgetBakers už od roku 2017. 

V Rockaway Ventures jsme nadšeni, že se BudgetBakers podařilo získat investory s velkou zkušeností v budování mezinárodních fintechů, robustní technologickou základnou a lidskými zdroji v několika zemích EU. BudgetBakers tím získává možnost významně rozšířit svou klientskou bázi v rámci EU, dosáhnout na atraktivní místní cross-sellingové příležitosti a velkou zákaznickou loajalitu,“ řekla Andrea Lauren, investiční partnerka Rockaway, která je zodpovědná za venture kapitálové investice.

Zdroj: BudgetBakers

Total
2
Shares
Další články