BudgetBakers získal investici 7,8 milionu, povede ho bývalý ředitel Accenture

Český startup BudgetBakers vyvíjející aplikaci pro osobní finance, který sám sebe označuje jako „platformu příští generace“, oznámil zisk investice 7,8 milionu korun. Novým investorem se stal Petr Zámečník a bývalý generální ředitel HomeCredit a GE Money Ivan Svítek. S investičním kolem přichází také ke personálním změnám – novým CEO startupu je Michal Kratochvíl, bývalý výkonný ředitel Accenture ve střední Evropě.

„Na to, jakým způsobem je finanční život každého člověka více a více složitější, na trhu bohužel stále chybí fungující nástroje právě pro zacházení s penězi. Domnívám se, že BudgetBakers vyplní tuto prázdnotu,“ řekl o svém rozhodnutí investovat Ivan Svítek. Přidává se tak k akcelerátoru StartupYard a Martinovi Jiřičkovi a Michalovi Illichovi, kteří do startupu loni investovali dohromady 1,6 milionu korun.

Momentálně BudgetBakers nabízí mobilní aplikaci monitorující výdaje pro operační systém Android. Své portfolio plánuje ještě během letošního léta rozšířit o další finanční služby, které budou přístupné přes web Android i iOS.wallet budgetbakers

Služba má díky napojení na finanční instituce umožňovat klientům přístup k jejich finančním službám na jednom místě. Startup tak využije nové možnosti, které přináší evropská směrnice zpřístupňující data o pohybech na bankovních účtech se souhlasem klientů.

BudgetBakers se v současné době chlubí více než milionem registrovaných uživatelů, které na Google Play získal jen díky organickému růstu. Od loňského roku také ztrojnásobili počet platících zákazníků, což podle firmy upevnilo rozhodnutí zaměřit se obecněji na osobní finance a vyvinout funkce, které umožňují zákazníkům spravovat všechny jejich osobní finance na jedné bezpečné cloudové platformě.

„Chystáme se vytvořit z problematiky osobních financí něco, čeho se lidé nebudou bát, ale bude je to naopak bavit. To je náš hlavní cíl,“ uvedl Michal Kratochvíl. „Představte si to jako FitBit pro osobní finance. Můžete nás srovnávat s podobnými službami jako je Mint, ale uvidíte, že jsme odlišní.“

Total
0
Shares
Další články