Brousí si Microsoft zuby na Discord?

Proslýchá se, že další akvizicí Microsoftu by mohl být Discord, populární videoherní chatovací platforma.

Podle zprávy na VentureBeat se Discord obrátil na různé společnosti s nabídkou na odkoupení. Podle téže zprávy je jednou ze společností na seznamu Microsoft s nabídkou přesahující 10 miliard dolarů. Podle zprávy, kterou podpořila agentura Bloomberg, Discord vede v současné době v „jednání o exkluzivitě akvizice s jednou stranou“, tou stranou je údajně Microsoft. 

Discord byl v posledním roce a půl na vzestupu. I když to není první a jediný videoherní chat, který se používá, jeho růst byl za posledních 18 měsíců obrovský. Je to značka, která je ceněna v miliardách, což z ní dělá velice cennou komoditu pro společnost, která se jí zmocní, nota bene pro společnost, která má řadu služeb a produktů pro hráče.

Každý potenciální kupec, který má po ruce více než 10 miliard dolarů na nákup Discordu, bude pravděpodobně velkou herní společností, ale pravděpodobnější je, že „tím vyvoleným“ bude některý z tech gigantů, jako jsou Microsoft, Amazon, Twitter nebo Google. Některé herní společnosti se ale obávají, že Discord, který plní zásadní roli při propojování herních studií a vydavatelů s jejich komunitami, by mohla získat strana, které jde zejména o vlastní zájmy.

Discord roste, ale…

Discord se sice dramaticky rozrostl a má více než 140 milionů aktivních uživatelů měsíčně, ale stále je ve fázi růstu a jeho finanční situace nyní není nijak závratná. To znamená, že je možná brzy na to, aby se společnost pokusila vstoupit na burzu, uvedl zdroj. The Wall Street Journal tento měsíc napsal, že v roce 2020 Discord vygeneroval obrat ve výši 130 milionů dolarů, což je značný růst oproti téměř 45 milionům dolarů v roce 2019. V tomto smyslu Discord držel krok s mnoha jiným herními společnostmi, které během pandemie zažily výrazný boom.

Discord však přiznal, že zatím není v zisku. Pro srovnání, Playtika, která v lednu vstoupila na burzu s oceněním na 11,4 miliardy dolarů, byla v roce 2020 zisková s 2,37 miliardami dolarů. Playtika tyto peníze vydělává na základě nákupů v aplikacích ve volně dostupných hrách, zatímco mnoho uživatelů Discordu se obejde bez prémiového předplatného Nitro, které je hlavním zdrojem příjmů Discordu. Reklamě se generální ředitel Jason Citron dosud vyhýbal, protože by podle něj měla negativní vliv na uživatelský zážitek. Ukazuje se však, že oslovení jiných komunit mimo hráče pomohlo firmě k růstu a zvýšení příjmů z předplatného.

Microsoft se k případné akvizici Discordu zatím oficiálně nevyjádřil.

Zdroj: VentureBeat.com

Total
1
Shares
Další články