Brněnský startup Celebrio má investora, získal miliony korun

Do společnosti Celebrio Software, která se zaměřuje na tvorbu systému pro seniory, vstoupil v srpnu jako investor Petr Zámečník. Výměnou za minoritní podíl vložil do firmy investici v řádu jednotek milionů korun. Přesnější podmínky dohody zatím zveřejněny nebyly, podle informací v obchodním rejstříku drží Zámečník od 14. srpna přesně 50 procent firmy.

V červnu 2011 zvítězil tým zakladatelů společnosti ve složení Martin Novák a Petr Kunc v podnikatelské soutěži Vodafone Nápad roku, získal titul Ekonom Student podnikatel a slavil i úspěch v New Yorku na soutěži Microsoft Imagine Cup 2011. Společnost Celebrio Software byla následně založena letos v únoru a od dubna je součásti inkubačního programu Jihomoravského inovačního centra.

“Investuji do lidí, kteří mají neotřelé nápady, jsou šikovní a talentovaní, což bylo dokázáno i tím, že obstáli v soutěži Microsoft Imagine Cup v New Yorku. Sám jsem zvědavý, kam až se může naše spolupráce vystřelit. Jedná se o kombinaci talentu a investice z mé strany, která bude v budoucnu navyšována dle potřeb,“ komentoval investici Petr Zámečník. Celebrio údajně o investici jednalo přibližně posledního půl roku s různými investory.

Systém je dostupný zdarma na webu, je v češtině a v současnosti nabízí svým uživatelům devět zastřešujících aplikací. Mezi chystané novinky patří například rozšíření aplikace Rozhovor o univerzální videohovory, větší napojení na Facebook prostřednictvím aplikace Lidé či rozšíření nabídky elektronických knih, kde je už nyní zdarma 236 knih od Čapka po Shakespeara. Typická je velikost a jednoduchost ovládacích prvků, které není třeba nijak nastavovat.

“Máme interně připravený program, který se dá nainstalovat do systému Windows, dokáže operační systém překrýt, má svůj internetový prohlížeč a s Windows spolupracuje, takže můžete používat obojí, nebo takto můžete k rodinnému počítači pustit babičku. Na Android připravujeme také vlastní aplikaci, která umožní přístup k celé Celebrio platformě a bude rovněž obsahovat prohlížeč. Teoreticky dokážeme softwarově udělat celý vlastní Celebrio tablet, ale zde nám chybí obchodní partner, který by to s námi uvedl na trh a distribuoval,“ popisuje Novák.

Total
0
Shares
Další články