Brněnský startup Celebrio má investora, získal miliony korun

Do společnosti Celebrio Software, která se zaměřuje na tvorbu systému pro seniory, vstoupil v srpnu jako investor Petr Zámečník. Výměnou za minoritní podíl vložil do firmy investici v řádu jednotek milionů korun. Přesnější podmínky dohody zatím zveřejněny nebyly, podle informací v obchodním rejstříku drží Zámečník od 14. srpna přesně 50 procent firmy.

V červnu 2011 zvítězil tým zakladatelů společnosti ve složení Martin Novák a Petr Kunc v podnikatelské soutěži Vodafone Nápad roku, získal titul Ekonom Student podnikatel a slavil i úspěch v New Yorku na soutěži Microsoft Imagine Cup 2011. Společnost Celebrio Software byla následně založena letos v únoru a od dubna je součásti inkubačního programu Jihomoravského inovačního centra.

“Investuji do lidí, kteří mají neotřelé nápady, jsou šikovní a talentovaní, což bylo dokázáno i tím, že obstáli v soutěži Microsoft Imagine Cup v New Yorku. Sám jsem zvědavý, kam až se může naše spolupráce vystřelit. Jedná se o kombinaci talentu a investice z mé strany, která bude v budoucnu navyšována dle potřeb,“ komentoval investici Petr Zámečník. Celebrio údajně o investici jednalo přibližně posledního půl roku s různými investory.

Systém je dostupný zdarma na webu, je v češtině a v současnosti nabízí svým uživatelům devět zastřešujících aplikací. Mezi chystané novinky patří například rozšíření aplikace Rozhovor o univerzální videohovory, větší napojení na Facebook prostřednictvím aplikace Lidé či rozšíření nabídky elektronických knih, kde je už nyní zdarma 236 knih od Čapka po Shakespeara. Typická je velikost a jednoduchost ovládacích prvků, které není třeba nijak nastavovat.

“Máme interně připravený program, který se dá nainstalovat do systému Windows, dokáže operační systém překrýt, má svůj internetový prohlížeč a s Windows spolupracuje, takže můžete používat obojí, nebo takto můžete k rodinnému počítači pustit babičku. Na Android připravujeme také vlastní aplikaci, která umožní přístup k celé Celebrio platformě a bude rovněž obsahovat prohlížeč. Teoreticky dokážeme softwarově udělat celý vlastní Celebrio tablet, ale zde nám chybí obchodní partner, který by to s námi uvedl na trh a distribuoval,“ popisuje Novák.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Trojice parodií českých slevových serverů vás pobaví

Na českém internetu se objevily tři nové weby, které se strefují do největších hráčů na tuzemském slevovém trhu. Službám Slevomat.cz, Seznam Tip a Amplion.cz od Centrumu tak vyrostly povedené parodické protějšky. Už kvalita zpracování ale dává tušit, že nejde jen o studenstký žertík - a skutečnost je opravdu o něco komplikovanější.