Brněnský Skypicker získal investici řádově v desítkách milionů korun

Novým cílem startupu je pozice jedničky v prodeji letenek nízkonákladových aerolinek.

Řádově desítky milionů korun nasypala do startupu společnost Touzimsky Kapital, respektive její nová divize Touzimsky Airlines. Nový partner se tak přidá k Jiřímu Hlavenkovi, který do Skypickeru vložil počátečních 450 tisíc korun.

Investice se uskuteční formou navýšení základního kapitálu a akcionářské půjčky a sehraje klíčovou roli v dalším rozvoji společnosti. „Tým kolem Olivera Dlouhého nás přesvědčil, že Skypicker,com je právě takovým typem projektu, navíc s doslova obrovským potenciálem růstu a úspěchu,“ komentuje investici Jan Pekař, ředitel Touzimsky Airlines.

„Nová investice nám umožní další rozvoj a expanzi. V příštím roce plánujeme zahájení prodeje letenek po celém světě,“ říká Oliver Dlouhý, manažer a zakladatel projektu. Obrat Skypickeru letos poprvé přesáhne 10 milionů korun a do dvou let by se rád stal globálním lídrem v oblasti prodeje nízkonákladových letů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Michalem Hanusem

Mezi českými investory patří Michal Hanus jednoznačně mezi ty úspěšné. Byl u velkých úspěchů Miloše Endrleho i Jana Barty, a přestože ne z každé investice se stal zlatý důl, vyloženou katastrofu podle svých slov zatím nezažil. Rádi jsme si proto poslechli jeho názory na české startupy i to, proč tu podle něj zatím místo skutečného startupového ekosystému jsou spíš "party lidí, kteří spolu mluví".
Přečtěte si více

Otec TechCrunche: jak udělat z blogu miliardový byznys

Michael Arrington, zakladatel serveru TechCrunch, jednoho z nejúspěšnějších technologických blogů světa, je v internetové komunitě velmi známá osoba. V nejnovějším rozhovoru pro Inc. se rozpovídal o svém stylu práce, povyprávěl o tom, jak TechCrunch od nuly vybudoval, a přihodil pár tipů, které od něj můžete a nemusíte okoukat.
Přečtěte si více

Potřebujete trochu nakopnout? Podívejte se na kampaň oslavující podnikání

Robert Scoble, Alexis Ohanian, Ted Rheingold a víc než 20 dalších hvězd technologického světa zazářilo v nesmírně pozitivním videu Lucky Ones, které oslavuje radosti a strasti podnikatelského života a startupů obzvláště. Pokud na vás tedy zrovna doléhají pochybnosti nebo zkrátka jen nemáte svůj den, v jejich společnosti zaručeně pookřejete.