Brněnský Runecast získal od Credo Ventures a Limerock Fund Manager investici 1,6 milionu eur

Brněnský startup Runecast dnes oznámil uzavření seed investičního kola ve výši 1,6 milionu eur [přibližně 43 milionů korun], na kterém se podílí české Credo Ventures a slovenský Limerock Fund Manager.

Startup již působí na třech kontinentech a mezi jeho zákazníky patří například Verizon Wireless, German Aerospace Center, Brigham Young University Idaho, nebo FujiSoft. Díky investici chce Runecast agresivněji oslovit více než půl milionu zákazníků VMware, kteří ho využívají jen reaktivně.

Runecast je totiž poskytovatelem real-time monitoringu a prediktivní analýzu pro prostředí VMware – dceřinou firmu Dell nabízející cloudový a virtualizační software a služby. Řešení Runecast umožňuje zákazníkům změnit údržbu VMware z reaktivní na prediktivní. To má přinést snížení výpadků, zvýšení bezpečnosti a minimalizování rizik, společně se snížením nákladů

„Jsem nadšen, že se k nám přidávají jedni z nejlepších investorů našeho regionu. Investici využijeme především k rozšíření prodejní síly a prodejní sítě na úrovni podniků,“ uvedl k investici CEO a spoluzakladatel Runecast, Stanimir Markov.

„Runecast má skvělý technologický tým s globálními ambicemi a sídlí ve střední Evropě. Tři roky strávili vývojem produktu měnícího trh pro všechny zákazníky společnosti VMware. Je to přesně druh společnosti, do kterých jako Credo rádi investujeme,“ řekl partner Credo Ventures Andrej Kiska.

„Tenhle region opakovaně dokazuje, že je schopen vychovávat mega-skvělé softwarové společnosti. Líbí se nám tým Runecase a jejich výrobek, i jak pomáhají klientům nejen reagovat, ale taky předcházet a předjímat. S podporou svých investorů teď může Runecast růst a expandovat na globální úrovni,“ uvedl Michal Jablonka, partner druhého fondu Limerock Fund Manager.

První investici již má za sebou

Investice českého a slovenského fondu není pro startup první, v roce 2014 získal 140 tisíc eur pre-seed investora Opifer. Díky ní bylo možné vytvořit mezinárodní tým expertů, kteří mají dohromady více než 40 let zkušeností s prací v prostředí VMware.

„Runecast je tým esových hráčů se silným technologickým backgroundem a disruptivní technologii s osvědčeným potenciálem globálního růstu. Runecast je jednou z našich nejúspěšnějších pre-seed investic,“ pochvaluje si Petr Heyduk, partner v Opifer s tím, že v nejbližších třech letech plánuje do early stage projektů investovat dalších pět milionů eur.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Utíkat nebo raději postát na eskalátorech? Aplikace odpočítává odjezdy metra na sekundy

Zná to každý, kdo žije v Praze. Ranní špička, na každém kroku tisíce lidí, kteří se stejně jako vy potřebují co nejrychleji dostat do práce nebo do školy. Během přestupování nebo cesty na metro většina z nás přemýšlí – mám raději běhat a riskovat, že budu upocený i tak stát na nástupišti? Nebo v klidu postát na eskalátorech a scrollovat Facebook?
Přečtěte si více

Seznam na pondělí chystá odpoledne pro začínající firmy

Lidé ze společnosti Seznam.cz v pondělí 8. října v TechSquare prozradí tipy a triky ze zákulisí, které se budou zaručeně hodit při rozjezdu podnikání: jak pracovat s nápadem, jako postavit produkt a návrh webu pro uživatele, jaké mají vlastní zkušenosti s rozjezdem. Účastníci budou mít také možnost si s každým přednášejícím sednout samostatně.