Brněnský analytický startup s holandskými kořeny ContentKing získal investici 350 tisíc eur

Tým ContentKing

Startup ContentKing, poskytující řešení SEO analýzy, oznámil investici ve výši 350 tisíc eur (8,95 milionu korun). Holandští business angel investoři v brněnské společnosti získali přibližně desetiprocentní podíl, díky čemuž je valuace firmy 89 milionů korun.

„Tato investice je fantastickým potvrzením toho, že naše vize, nápady a práce fungují. Jsem neuvěřitelně pyšný na to, čeho náš tým dosáhl. Tento dodatečný kapitál poslouží právě pro další podporu růstu našeho týmu a marketingových aktivit,“ uvedl CEO společnosti Vincent van Scherpenseel.

Van Scherpenseel startup založil společně se Stevenem van Vessumem (COO), se kterým vedl digitální marketingovou agenturu osm let. Kvůli své nespokojenosti s nedostatkem aktivních analytických nástrojů se rozhodli svoji předchozí společnost prodat a z těchto příjmů rozběhnout ContentKing.

Na Googlu je pouze jedna první pozice

Jejich řešení založené na chytrých algoritmech nepřetržitě monitoruje a kontroluje web, nabízí agenturám, e-shopům a dalším online subjektům být viditelnější pro vyhledávače i snadněji zvládat neočekávané změny. Podle vlastních vyjádření aktuálně hlídá desítky milionů stránek a mezi jeho zákazníky patří třeba TNT, Kentico, British Telecom nebo Mitsubishi.

„Již od začátku jsme měli jasnou představu: pokud vyhledávače neustále sledují vaše webové stránky, pak by to měly zvládnout i vaše analytické nástroje. Na Googlu je pouze jedna první pozice. Pokud je na vašem webu nějaký technický problém nebo nečekaná změna v obsahu a vy nereagujete včas, ztrácíte ji a vaše konkurence tím získává výhodu,“ popisuje Vincent van Scherpenseel.

Jak dodává, ContentKing by měl být schopný uživatele na nečekané změny sám upozornit a dát jim příležitost vyřešit problémy předtím, než si je návštěvníci nebo vyhledávače vůbec všimnou.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jaké byly a co nám daly londýnské Start-up Games

V září se v londýnském Tech City Hackney House konala spektakulární akce pořádaná investiční organizací UK Trade & Investment a podporovaná asociací Start-up Britain. Na akci nechyběl ani český projekt Camcada, který se snaží uskutečnit sen o nejjednodušším streamování na světě. Postřehy a zkušenosti za celý tým shrnula Elena Shubik.