Brněnská Safetica získala investici ve výši 1,5 milionu dolarů

Společnost Safetica Technologies, která se specializuje na softwarovou ochranu proti únikům citlivých dat, získala v novém kole financování kombinovanou investici v hodnotě 1,5 milionu dolarů (zhruba 37 milionů korun). Nové investice mají především posílit výzkum a vývoj v oblasti IT bezpečnosti a urychlit expanzi na další zahraniční trhy.

Kromě Ondřeje Tomka a Jakuba Mahdala, kteří si ve firmě drží 49,14 %, resp. 35,91 %, přibyl jeden zcela nový investor. Je jím Ondrej Smolár, spoluzakladatel a předseda představenstva etablované slovenské IT společnosti Soitron.Ten nyní získal 5,19% podíl. Zbývajících 9,76 % připadá na zaměstnance a další investory, uvedla firma. „Ondrej Safetice Ondrej Smolárposkytne kromě jiného také cenné know-how letitého manažera a podnikatele z oblasti IT byznysu,“ dodal Petr Žikeš, ředitel Safetica Technologies.

Safetica se na českém trhu během loňského roku stala jedničkou na poli bezpečnostních řešení a právě získanou investicí chce kromě vývoje produktů podpořit také svou expanzi do role středoevropského leadera v oblasti Data Loss Prevention software. Firma v současné době poskytuje bezpečnostní řešení více než 250 klientům z oblasti finančnictví, automobilového průmyslu, subjektům státní správy, ale i špičkových strojírenských firem nebo společností zabývající se petrochemickým průmyslem a logistikou.

Ondřej Tomek, který do firmy Safetica od roku 2012 investoval již dvakrát, vedl i současné kolo financování. Podnikatel, zakladatel portálu Centrum.cz a nyní investor se zaměřuje se na investice do rychle rostoucích, zejména technologických společností, a to v České republice a v Polsku. Investoval už do firem, jako je Mall.cz, nově pak do polské společnosti Audioteka, dále Shoptet, Skypicker nebo také Exclusive Tours, Coober investment a dalších.

Safetica_logoSafetica Technologies se specializuje na softwarovou ochranu proti selhání lidského faktoru – zlým úmyslům i škodám z nedbalosti. Vlajkovou lodí společnosti je bezpečnostní software Safetica, první software na světě pro komplexní ochranu společností před lidskými chybami. Safetica chrání před následky úniků citlivých informací a ztrátami spojenými s neefektivně vynaloženými personálními náklady.

Total
0
Shares
Další články