Brand Embassy ve stovce nejnadějnějších startupů podle Red Herring

Internetový magazín Red Herring zahrnul do svého žebříčku stovky nejnadějnějších evropských startupů také český projekt Brand Embassy. Prestižní žebříček existuje od roku 1996, odhalil v minulosti celou řadu nadějných společností a Brand Embassy úspěch v lokální kategorii dává šanci na zařazení i do globálního výběru.

Technologický titul Red Herring má bohatou historii a začínal už v roce 1993, tehdy ještě jako papírový magazín. V roce 2007 vyšlo poslední papírové vydání a magazín od té doby funguje pouze online. Od roku 1996 také pravidelně pořádá soutěž nadějných startupů, ve které se v minulosti prosadily firmy dnes celosvětově známé, například Google, Facebook, Yahoo, YouTube, Skype, Twitter či v roce 2011 čeští Socialbakers.

V lokální kategorii top 100 nejnadějnějších startupů z Evropy v roce 2013 se nyní prosadil také český projekt Brand Embassy Víta Horkého, Damiána Brhela a Martina Ježka. Úspěch v kategorii Red Herring Europe 2013 dává Brand Embassy také možnost dostat se do užšího globálního výběru, který bude proveden později během letoška z celkem 300 společností umístěných v lokálních kategoriích top 100 startupů Evropy, Ameriky a Asie.

“Vybrat startupy s největším potenciálem růstu není nikdy jednoduché. Letos jsme hodnotili stovky kandidátů z celého kontinentu a seznam finalistů jsme na vítěznou TOP 100 zúžili až po dlouhé diskusi. Uspět v soutěži je každým rokem obtížnější, ale společnost Brand Embassy ukázala vizi, nadšení a inovativní přístup a splnila tak parametry pro vítězství v Red Herring,” řekl k úspěchu českého projektu Alex Vieux, vydavatel a CEO Red Herring.

Porota magazínu Red Herring posuzuje přihlášené startupy ve více než 20 kategoriích ve třech soutěžních kolech, z nichž v každé lokální kategorii posuzují každoročně 800 až 1400 společností, ze kterých po pečlivém zhodnocení vykrystalizuje výsledná stovka. Posuzuje se mimo jiné míra specializace, mezinárodní působnost, potenciál růstu či technologická úroveň.

Total
0
Shares
Další články