Booking pro jachty, to je československý startup Boataround, který má globální ambice

Po pěti letech v Booking.com, kde Jana Escher a Pavel Pribiš otevírali pobočky v několika nových zemích, si před rokem tato slovensko-česká dvojice řekla, že zkusí něco nového. A tak vzali vše, co se v Bookingu naučili, a spustili Boataround, což je vlastně takový jachtařský Booking.

Booking.com, kde si lidé z celého světa velmi snadno a online objednávají hotely a ubytování obecně opět po celém světě, jistě všichni znají. Nyní si představte, že si místo hotelu u moře vybíráte jachtu, ve které strávíte dovolenou na moři místo lůžka v hotelu. A právě o tom je Boataround.

„Boataround jsme založili, protože chceme provozovat značku, která bude synonymem jednoduchého, rychlého a cenově dostupného rezervování jachet po celém světě. Naším cílem je zpřístupnit nezapomenutelné zážitky na moři pro všechny, a to podle individuálních představ, potřeb a rozpočtu. Zákazník je u nás vždy na prvním místě,“ shrnuje v kostce, o čem Boataround je, jeho spoluzakladatelka Jana Escher.

Spoluzakladatelé Boataround, Jana Escher a Pavel Pribiš
Spoluzakladatelé Boataround, Jana Escher a Pavel Pribiš

Při startu Boataround, který proběhl koncem května loňského roku, využili oba spoluzakladatelé jak své bohaté, více než desetileté zkušenosti z e-commerce prostředí, tak také své zážitky z jachet, na které především Pavel Pribiš s přáteli často jezdil. Postupem času ovšem zjistil, že objednat si jachtu nebo jakoukoliv jinou loď nemusí být pro neznalého zákazníka vůbec jednoduché.

Díky centrální databázi, kterou chce Boataround být, je vše mnohem snazší. Zákazník si vybere místo, kam by rád na dovolenou, termín, a pak už jen prochází nabídky jachet, katamaránů, motorových lodí či plachetnic, které si pak objedná na několik kliknutí. Není třeba v dané oblasti složitě hledat každou půjčovnu nebo člověka, který svou loď pronajímá, a tak dále.

Boataround má již nyní v nabídce zhruba čtyři tisíce lodí z více než 80 zemí po celém světě a nabídka se neustále rozšiřuje. I vzhledem ke svým zkušenostem nejprve Escher s Pribišem začínali v Chorvatsku, ale nyní si přes jejich portál můžete objednat jachtu v Karibiku, na Tahiti nebo třeba na Kubě. Ostatně i tento záběr po roce fungování ukazuje ambice Boataround.

boataround

Přestože se nejedná o první projekt svého druhu, mají Jana Escher a Pavel Pribiš s Boataround velké plány a rádi by se stali globální jedničkou ve zprostředkovávání pronájmů lodí. Na crowd-investingové platformě Crowdberry již Boataround získal investici ve výši 350 tisíc eur (9,1 milionu korun), jež bude využita na další rozvoj.

Službu zatím využívají klienti především z domácích trhů, tedy České republiky a Slovenska, ale Boataround velmi rychle expanduje a lokalizuje také do dalších evropských zemí. Velký zájem nově v bratislavském sídle firmy zaznamenávají ve Skandinávii a rozhodně se tam nechtějí zastavit.

„Investici plánujeme využít na další rozvoj, zejména rozšiřování nabídky jachet a nových destinací ve světě a neustálé zlepšování zákaznického servisu doma i v okolních zemích,“ potvrzuje Pavel Pribiš.

Pokud byste si chtěli na Boataround.com půjčit jachtu, průměrná denní cena pronájmu se pohybuje kolem 85 eur (2 200 korun) na den, ale vždy záleží na mnoha faktorech (počet dní, osob, vybavení lodi, destinace), přičemž provize pro Boataround je vždy zhruba 15 procent. V případě potřeby si navíc bez problémů můžete ke kormidlu objednat také zkušeného kapitána.

Total
0
Shares
Další články