Bonami mění šéfa, Václava Štrupla střídá David Šiška

E-shop s nábytkem a bytovými doplňky má nového šéfa: Davida Šišku. Ten vystřídá Václava Štrupla, který firmu založil, rozjel do čtvrtmiliardového obratu a stal se partnerem investiční skupiny Miton, do jejíhož portfolia Bonami spadá. Právě Mitonu se teď bude Štrupl věnovat naplno.

„Bonami od ledna 2013, kdy jsem ho spolu s Mitonem zakládal, vyrostlo mezi největší české e-shopy. Loni jsme dosáhli na tržby 260 milionů a zisk v řádu miliónů korun, letos je cílem překonat půl miliardy. Tým se rozrostl na 50 lidí. Od loňského léta, kdy jsem se stal šestým partnerem Mitonu, bylo jasné, že bude třeba pozici výkonného šéfa Bonami předat,“ komentuje změny Václav Štrupl.

Ředitel ověřený expanzí

Nový CEO Bonami David Šiška dosud ve firmě vedl logistiku a zákaznický servis a měl na starost expanzi Bonami do Polska a na Slovensko. Tam Bonami odstartovalo v dubnu 2015 a hned v prvním roce se Slovensko podílelo na celkových tržbách firmy zhruba pětinou (slovenské tržby činily v neúplném prvním roce 50 mil. Kč).

David Šiška z Bonami
David Šiška, nový CEO Bonami. Foto: Miton

V projektech Mitonu se už několikrát v minulosti posunul na vedoucí pozici člověk, který ve firmě dlouhodobě působil a vyrostl v ní. Příkladem je CEO Slevomatu Marie Chytilová, která v roce 2014 nahradila předchozího šéfa Petera Irikovského. Do čela wellness služby Lavito zase vybral Miton Petra Bartoše, který s ním spolupracoval předtím na Slevomatu a Dámejídlo.

Zakladatel a dosavadní ředitel firmy Václav Štrupl se bude v Bonami dále podílet na strategických rozhodnutích. Současně bude mít víc času věnovat se projektům Mitonu, kde je od loňského roku partnerem.

Bonami kompletně ve vlastnictví Mitonu

Bonami v letošním roce čeká několik novinek: stěhování skladu a vstup do další země, kterou bude zřejmě Rumunsko. Plánuje také vytvořit vlastní mobilní aplikaci. „Vedle toho všeho chceme opět dvojnásobně vyrůst,“ popisuje plány jeho nový ředitel Šiška.

Součástí změn je i nová vlastnická struktura firmy. Zatímco dosud v Bonami držel podíl Václav Štrupl společně s Mitonem, nově se Miton stane 100% vlastníkem firmy. Bonami bude tak Štrupl spoluvlastnit jen díky svému partnerství v Mitonu.

Kromě Bonami má Miton ve svém portfoliu firmy jako Slevomat.cz, Rohlik.cz, Heureka.cz, Damejidlo.cz, Skrz.cz nebo Lavito.cz. Společnosti, v nichž má Miton nyní podíl a které působí na českém trhu, dohromady zaměstnávají přes 600 lidí a za minulý rok si zákazníci jejich prostřednictvím koupili zboží za více než 3,5 miliardy korun.

Zakládajícími partnery Mitonu byli v roce 2000 Michal Jirák, Tomáš Matějček, Ondřej Raška a Milan Zemánek. V roce 2013 skupinu rozšířil Tomáš Hodboď, který s Mitonem spolupracoval na projektu Heureka.cz. V roce 2015 se ke skupině přidal právě Václav Štrupl.

Bonami_vysledky_2015

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Slovenská startup scéna je ešte batoľa, rastie rýchlo

Slovenskému internetu a zejména slovenským startupům se u nás věnujeme jen zřídka. Rádi bychom to trochu změnili a tak jsme pro začátek požádali Michala Trubana, šéfa společnosti WebSupport a startupu Nicereply.com, aby nás uvedl do děje. Zhostil se toho víc než dobře a my už konečně víme, jak to na Slovensku se startupy vypadá.
Přečtěte si více

Kdo a kam letos nejvíc investuje podle WhoGotFunded.com

Zajímá vás, kam tekly peníze investorů v uplynulých třech měsících, tedy od července do září? Díky službě WhoGotFunded.com, která sbírá data o transakcích z celého světa, se můžete podívat na přehled podle odvětví, zemí nebo nejaktivnějších fondů. Ačkoliv údaje nejsou úplně vyčerpávající, většinu důležitějších investic obsahují a hlavně - lepší data stejně neseženete.