Bonami jde do Maďarska. Už teď tam má 100 tisíc předregistrací

Internetový obchod Bonami se rozšiřuje do poslední země středoevropského regionu – do Maďarska. Ještě před spuštěním se na tamní verzi e-shopu registrovalo víc než 100 tisíc lidí. Bonami předpokládá, že by v zemi během příštího roku měl obrat překonat 80 milionů korun.

Pro srovnání – před spuštěním v Česku mělo Bonami 10 tisíc registrovaných budoucích zákazníků. To je však přes pět let a skokově narostl nejen jejich počet, ale i obrat. „Podle zkušeností z ostatních zemí, stávajícího počtu registrací a zatím malé konkurence na trhu očekáváme, že Maďarsko by mohlo už letos dosáhnout na obrat až 15 milionů korun, což bychom považovali za úspěch a byl by to nejrychlejší launch ze všech zemí regionu. Jen za tři měsíce jsme nasbírali více než sto tisíc předregistrací, což je podobné číslo jako ve dvakrát větším Rumunsku před dvěma lety,” říká CEO Bonami David Šiška.

Od začátku maďarská verze nabídne přes 50 tisíc kusů zboží, od bytových doplňků po nábytek. Bonami spoléhá na svou mobilní aplikaci. Necelé dvě třetiny přístupů už teď v Maďarsku probíhají právě prostřednictvím mobilních zařízení. A díky aplikaci si můžou zákazníci zkusit některý nábytek prostřednictvím 3D modelů rovnou u sebe doma.

Tržby Bonami se loni dostaly na víc než 700 milionů korun, letos cílí na miliardu. Dosud obchod působil kromě Česka v Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. V Česku začal působit v lednu 2013 a s rozšiřováním do dalších zemí odstartoval o rok později. Projekt Václava Štrupla, spoluzakladatele H1.cz, patří pod Miton.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Click&Study je po restartu zpět i s novými investory

Projekt Click&Study, který před časem změnil svůj obchodní model, se vydává do stále nabitější oblasti jazykového vzdělávání. Jedná se o agregátor jazykových kurzů a pobytů, pomocí kterého si uživatelé mohou vybrat ze široké nabídky kurzů jazykových škol. U všech kurzů je garantována nejnižší cena na českém trhu, ambice nicméně Českem nekončí.