Bonami, Designeros, Nenalezena.cz. Videa z pátého Startupcampu

Rekordní návštěvnost a několik zajímavých témat přinesl v pořadí už pátý Startupcamp Praha, nejlepší příležitost jak jednou do měsíce zajít na pivo se zajímavými lidmi. Díky přednáškám na téma Bonami a Designeros se velká část večera točila kolem moderního designu a pitche pak představily mimo jiné zajímavý způsob, jak využít chybové stránky 404 na svém webu pro dobrou věc.

Přestože “patnáctiminutová” prezentace Vaška Štrupla z Bonami.cz nakonec trvala 25 minut, bylo vidět, že by měl o čem vyprávět ještě jednou tak dlouho. Kromě představení své nové služby a postřehů z fungování a prodeje H1.cz se zaměřil na to, jak uvažuje podnikatel po prodeji firmy, jak těžké je znovu začít pod tlakem předchozího úspěchu a jak si správně vybrat novou příležitost.

Parta kolem projektu Designeros na sebe poprvé výrazněji upozornila loňským úspěchem před porotci amerického US MAC, který jí vynesl několikatýdenní pobyt v Silicon Valley s vydatnými možnostmi navazování kontaktů. Právě o téhle zkušenosti vyprávěla vyslankyně tříčlenného týmu Nela Sotonová.

Pestrá byla také trojice krátkých pitchů. Jiří Kopsa představil novou službu Tapomat, volně navazující na projekt Proactify z prvního běhu StartupYardu, kterému se nakonec nepodařilo prosadit navzdory seed investici od Jana Barty. Olda Neuberger ukázal svůj dobročinný nápad Nenalezena.cz, lokalizovanou variantu projektu NotFound.org využívající chybové stránky 404 k propagaci neziskových organizací a hledání ztracených dětí. Trochu jiný pohled mladé firmy, která dělá vše od zakázkového vývoje složitých IT systémů až po vlastní aplikace a roboty, přinesl Martin Čurda z Quanti, kteří vyrostli v inkubátoru InovaJET.

No a my všichni se uvidíme zase příště, poslední únorovou neděli. Sledujte Startupcamp Praha na Facebooku a o nic nepřijdete.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Skvělé služby: Kniha jako startup

Nejenom k rozjezdu firmy se dá přistupovat "startupově". Jeden z autorů čerstvě vydané knihy Skvělé služby, Adam Hazdra, nyní s odstupem několika prvních měsíců shrnul netradiční přístup k její přípravě. Dost možná právě postupy jako prototypování, neustálá zpětná vazba nebo budování komunity totiž přispěly k jejímu úspěchu.
Přečtěte si více

Ve sklepě s Davidem Beškou

Jsem rád za každou aktivitu, která lidi nutí dělat něco jiného než voloviny - i když z toho třeba nebude Facebook 2. Tak by se dal shrnout celkově optimistický pohled Davida Bešky, kterého slovo "startup" stále nezačalo iritovat, na českou startupovou scénu. Mentor StartupYardu, Mini SeedCampu a brzy i dalších programů byl dalším hostem našeho sklepa.