Bonami, Designeros, Nenalezena.cz. Videa z pátého Startupcampu

Rekordní návštěvnost a několik zajímavých témat přinesl v pořadí už pátý Startupcamp Praha, nejlepší příležitost jak jednou do měsíce zajít na pivo se zajímavými lidmi. Díky přednáškám na téma Bonami a Designeros se velká část večera točila kolem moderního designu a pitche pak představily mimo jiné zajímavý způsob, jak využít chybové stránky 404 na svém webu pro dobrou věc.

Přestože “patnáctiminutová” prezentace Vaška Štrupla z Bonami.cz nakonec trvala 25 minut, bylo vidět, že by měl o čem vyprávět ještě jednou tak dlouho. Kromě představení své nové služby a postřehů z fungování a prodeje H1.cz se zaměřil na to, jak uvažuje podnikatel po prodeji firmy, jak těžké je znovu začít pod tlakem předchozího úspěchu a jak si správně vybrat novou příležitost.

Parta kolem projektu Designeros na sebe poprvé výrazněji upozornila loňským úspěchem před porotci amerického US MAC, který jí vynesl několikatýdenní pobyt v Silicon Valley s vydatnými možnostmi navazování kontaktů. Právě o téhle zkušenosti vyprávěla vyslankyně tříčlenného týmu Nela Sotonová.

Pestrá byla také trojice krátkých pitchů. Jiří Kopsa představil novou službu Tapomat, volně navazující na projekt Proactify z prvního běhu StartupYardu, kterému se nakonec nepodařilo prosadit navzdory seed investici od Jana Barty. Olda Neuberger ukázal svůj dobročinný nápad Nenalezena.cz, lokalizovanou variantu projektu NotFound.org využívající chybové stránky 404 k propagaci neziskových organizací a hledání ztracených dětí. Trochu jiný pohled mladé firmy, která dělá vše od zakázkového vývoje složitých IT systémů až po vlastní aplikace a roboty, přinesl Martin Čurda z Quanti, kteří vyrostli v inkubátoru InovaJET.

No a my všichni se uvidíme zase příště, poslední únorovou neděli. Sledujte Startupcamp Praha na Facebooku a o nic nepřijdete.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rok fungování Rohlik.cz v datech: Desetitisíce zákazníků, dvouciferný růst každý měsíc. Podívejte se na infografiku

Do segmentu online prodeje potravin vstoupil Rohlik.cz před rokem, za ten čas využili jeho služby desítky tisíc lidí. V létě získal investici v desítkách milionů korun, když se spoluvlastníkem stala logistická společnost HOPI a kromě Prahy začal rozvážet taky v Brně. TyInternety vám přinášejí přehled faktů, které společnost při příležitosti prvního výročí zveřejnila. Ukazují nejen data o firmě, ale tak trochu i o českém online zákazníkovi.
Mark Startup School, Zdroj: Flickr.com, Robert Scoble
Přečtěte si více

Inspirujte se: 7 věcí, které můžete beztrestně ukrást od konkurence. Včetně informací o fanoušcích

Základ řady startupů stojí na nápadech, které jejich tvůrci viděli někde jinde. Napadlo vás ale inspirovat se i konkurenčními postupy, demografií jejich online zákazníků nebo dokonce cizími požadavky v zákaznické podpoře? Je to výhodné: ukradněte přání uživatelů a získejte je na svou stranu – jednoduše, beztrestně a rychle. Přinášíme sedm rychlých typů, jak na to.