Bolt v Praze spouští kategorii XL s minimálně šesti místy pro cestující

Přepravní aplikace Bolt nabídne od čtvrtka přepravu v nové kategorii nazvané XL. Uživatelé Boltu od tohoto dne získají možnost objednat si svezení ve vozidlech, která disponují minimálně šesti místy k sezení pro cestující. Bolt tímto krokem reaguje na velkou poptávku po této službě ze strany svých uživatelů.

“Kategorie XL je primárně určena pro větší skupiny lidí, které by si jinak musely objednat dvě auta. Takto si objednají jen jedno, což je vyjde levněji a řidič si zároveň vydělá více peněz. Navíc místo dvou aut pojede v ulicích jen jedno. Je to výhodné pro všechny strany – cestující, řidiče i město a to je naším cílem,” říká Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu.

Cena za službu by měla vycházet zhruba o 60 % více než jízda s Boltem ve standardní kategorii. To zároveň znamená výrazně nižší cenu než za objednání dvou aut. Aby měli cestující možnost si službu XL vyzkoušet, nabízí Bolt v souvislosti s jejím spuštěním 50% slevy.

Kategorie XL cílí zejména na větší skupiny, které se potřebují přesunout například z letiště nebo firemního večírku a doposud si museli objednávat více vozidel. Cestující se budou moci těšit na vozy typu Mercedes-Benz Vito, Viano nebo Volkswagen Transporter.

“Na rozdíl od tradičních taxislužeb, ve kterých řidiči odbaví za den pouze malé množství zakázek, jsou ti využívající platformu Bolt výrazně více vytížení. Chceme jít ještě dál a právě proto nyní jako první aplikace v ČR spouštíme tuto kategorii. V budoucnosti si klademe za cíl tuto vizi i nadále rozvíjet,” dodává Sysel.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Praha vyzkouší odpadkové koše připojené online

Někdo by ty internety nejraději zakázal, jiní by je raději viděli v odpadkovém koši. Praha nyní připravuje pilotní projekt chytrých odpadkových košů, které si samy zavolají o vyvezení, když jsou plné. Potřebnou energii si vyrábějí ze slunce a navíc umí ještě jeden zajímavý trik, díky kterému by měly zásadně klesnout náklady na svoz odpadu...