BlaBlaCar nalákal za čtvrt roku na víc než 10,3 mil. sdílených kilometrů

Zdá se, že největší komunita pro spolujízdu BlaBlaCar se trefila do černého. Potvrzuje zájem Čechů o sdílené cestování. Za první tři měsíce letošního roku nabídli čeští řidiči více než 140 tisíc míst v autě.

„Výsledky za první tři měsíce dokazují, že sdílení nákladů za cestování je aktuálním trendem, který je oblíbený u stále většího počtu lidí. Těší nás, že se nám podařilo navázat na tradici spolujízdy vybudovanou Jízdomatem a vytvořit na ní novou platformu postavenou na komunitě spolehlivých řidičů a cestujících,“ uvedl Pavel Prouza, Country Manager BlaBlaCar pro Českou republiku a Slovensko.

BlaBlaCar oficiálně vstoupil na český a slovenský trh 13. ledna 2016 nákupem Jízdomatu, etablovaného českého serveru pro nabídku a poptávku spolujízd. Od té doby nabídli čeští řidiči přesně 144 020 míst na trasách o celkové délce 10 377 126 kilometrů. Na Slovensku to za stejné období bylo 101 289 míst a 5 226 386 kilometrů.

BlaBlaCar3M

Češi jezdí nejvíc trasu Brno-Praha, Slováci z/do Bratislavy

Průměrná délka nabízené jízdy je u nás 194,6 km, což přibližně odpovídá cestě z Brna do Prahy, která je také jednou z nejpopulárnějších v ČR. Žádané jsou také trasy Brno-Olomouc, Plzeň-Praha, Praha-Mnichov a Brno-Ostrava. Slováci jsou cestovatelé na delší tratě, průměrně nabízejí 317,1 km.

Průměrný věk člena BlaBlaCaru v ČR je přesně 30,1 let. Na Slovensku je toto číslo nepatrně vyšší, průměr je zde 30,6 let.

Mimochodem, BlaBlaCar si spočítalo i to, kolik se podařilo řidičům a cestujícím redukovat množství výfukových plynů v ovzduší. Jen v České republice to bylo 341 332 kilogramů CO2. Na Slovensku se jednalo o téměř polovinu – 112 650 kg. „Za poslední dva roky členové BlaBlaCar společně snížili množství oxidu uhličitého o 1 miliardu kg CO2,“ dodává Pavel Prouza.

BlaBlaCar je rozšířen ve 22 zemích po celém světě a jeho komunita čítá více než 25 milionů členů. Čtvrtletně spolujízdu díky BlaBlaCaru používá přes 10 milionů cestujících. Ti si společně rozdali více než 26 milionů ohodnocení. Všechny členy dohromady propojuje 47 milionů vazeb. Kromě České republiky a Slovenska BlaBlaCar působí v Belgii, Chorvatsku, Francii, Lucembursku, Německu, Nizozemí, Maďarsku, Itálii, Polsku, Portugalsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, Španělsku, Ukrajině, Turecku a Velké Británii. Mimo Evropu pak také v Brazílii, Indii a v Mexiku.

Total
0
Shares
Další články