Bitevní dron na boj v obýváku je letošním Vodafone Nápadem roku

Drone n Base – odolné herní drony, se kterými můžete svádět bitvy doma v obýváku, zvítězily v letošním ročníku soutěže Vodafone Nápad roku v Česku a na Slovensku. Druhé a třetí místo obsadily mapové služby Ventusky a Mapotic.

Termokamery, virtuální realita, drony, sofistikované námořní mapy. Ve finále desátého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku se sešla různorodá sestava začínajících firem.

„Je skvělé, kolik finálových projektů se může chlubit vlastní unikátní technologií, zkušeným týmem a opravdu globálními ambicemi,“ říká Jana Žůrková z Vodafonu, členka poroty. Celkem se letos přihlásilo rekordních 197 projektů.

Vítěz Vodafone Nápad roku 2017 Róbert Schochmann a Adriena Némethová s projektem Drone n Base

Zápasy s drony pro každého

Absolutním vítězem jubilejního desátého ročníku Vodafone Nápad roku se stal projekt Drone n Base zakladatele Róberta Schochmanna. Herní projekt využívá malé odolné drony, s nimiž hráči svádí vzájemné letecké souboje u sebe doma. Strojům nevadí ani náraz do zdi, nehrozí od nich poranění a nabízí množství originálních her.

Tým si porotu získal už během finálových prezentací názornými ukázkami a hned několik strojů si porotci přímo na místě i koupili. Vítězství pro tým znamená odměnu 300 tisíc korun a stejně jako ostatní finalisté bude s investory jednat o získání investice až 10 milionů korun.

Mapy braly stříbro i bronz

Celkově druhým v pořadí a současně vítězem kategorie Nokia Startup roku je David Prantl s  projektem Ventusky. Získává pobyt v Silicon Valley a účast na konferenci TechCrunch Disrupt. Jeho sofistikované mapy počasí pro celý svět zahrnují i sledování výšky vln a zájem o platformu už projevily velké letecké nebo námořní společnosti.

Další projekty zahrnují celkově třetí Mapotic, globální platformu pro vytváření a správu map.

Speciální cena Profinit Technologický projekt roku byla letos udělena týmu Byzance Tomáše Záruby, nabízející komplexní řešení pro společnosti, které chtějí začít pracovat s internetem věcí, ale samy nemají vývojové kapacity. Byzance jim nabízí vše od hardwaru a vývoje prototypů, přes software až po nasazení a správu.

Total
0
Shares
Další články