Bezrealitky za sebou mají rekordní rok, ze zprostředkovatele se chtějí stát i nájemní platformou

Největší tuzemská služba pro přímý prodej a pronájem nemovitostí hlásí nejsilnější rok v historii. Bezrealitky loni zprostředkovali prodej osmi tisíců domů a bytů v celkové hodnotě přesahující 27 miliard, pronájmů zajistila přes 25 tisíc. Letos chystá expanzi do zahraničí i spuštění služeb, které jim umožní stát se platformou pro nájemce.

V oblasti prodejů domů a bytů portál Bezrealitky meziročně vyrostl o 68 procent, v případě pronájmů služba zaznamenala 46% meziroční nárůst. Kromě bydlení „z druhé ruky“ posílil portál Bezrealitky díky spolupráci s developery také v segmentu nově uváděných novostaveb a kancelářských prostor. Přes Bezrealitky tak momentálně probíhá asi pětina ze 40 tisíc českých realitních transakcí, týkajících se nemovitostí určených k bydlení.

Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky

Díky tomu vzrostl obrat společnosti meziročně o 50 procent na úroveň 30 milionů korun. Protože je firma zisková, v loňském roce provedla několik zásadních investic – modernizaci webových stránek, novou mobilní aplikaci či celorepublikovou marketingovou kampaň. Zároveň začala probíhat příprava pro novou softwarovou platformu pro komplexní správu pronájmů, ale také příprava zahraniční expanze.

Přesun od zprostředkování

Ještě letos, během třetího kvartálu chtějí Bezrealitky spustit novou platformu, určenou pro pronajímatele vlastnící nemovitosti. Podle interních statistik se tito lidé na portál obrací v průměru jednou za dva roky.

To by se však mělo změnit – a nabídnout jim kompletní správu portfolia bytů, provázanou se zbytkem služeb. Mezi ně má patřit:

  • Jednoduchá správa popisu nemovitosti, její vybavenosti
  • Sledování nákladů, platby nájmů
  • Automatické upomínky a notifikace
  • Právní a účetní úkony – smlouvy a generování podkladů pro daňová přiznání
  • Zapojení třetích stran přes API – pojistné události, platby energií
  • Kompletní ekosystém realitních a facility služeb se zapojením startupů, například z oblasti proptech
Náhled Nájemní platformy

Cíl: Stát se středoevropským lídrem

„V loňském roce se nám podařilo úspěšně rozvíjet náš obchodní model. Takzvaný přímý realitní trh – tedy prodej a pronájem nemovitostí svépomocí – výrazným způsobem rostl na úkor tradičních zprostředkovatelů a má stále silnější pozici,“ uvádí Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.

„I z toho důvodu chceme příznivou situaci využít k expanzi naší služby a postupně se stát lídrem celého středoevropského regionu. Nadále zde totiž chybí silný globální hráč s mnohaletým know-how a odborným zázemím. Nejdříve se vydáme již za několik týdnů na Slovensko,“ dodal Meyer dále.

Slovenské Bezrealitky začnou první inzerenty přijímat již v květnu tohoto roku. Nabídnou shodné služby, na které jsou zvyklí čeští zákazníci, včetně doprovodného servisu v podobě právních služeb, odhadů cen nemovitostí nebo sjednání hypotéky, které zajistí partnerské třetí strany.

V první fázi budou slovenské aktivity obsluhovány z pražské pobočky, postupně však vznikne lokální dedikovaný tým. Souběžně se spuštěním slovenské pobočky probíhají přípravy na vstup do Polska a na další evropské trhy.

„Slovenský trh je nám samozřejmě nejblíže, mentalitou a částečně i strukturou. Lidé na něm jsou samostatní, cenově senzitivní a realitní makléři zde mají kvůli svým netransparentním provizním modelům podobné renomé jako v Česku. Počítáme s tím, že takřka okamžitě na něm získáme 10% podíl, do tří let bychom pak rádi měli pětinu,“ vysvětluje Meyer.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Slovenská startup scéna je ešte batoľa, rastie rýchlo

Slovenskému internetu a zejména slovenským startupům se u nás věnujeme jen zřídka. Rádi bychom to trochu změnili a tak jsme pro začátek požádali Michala Trubana, šéfa společnosti WebSupport a startupu Nicereply.com, aby nás uvedl do děje. Zhostil se toho víc než dobře a my už konečně víme, jak to na Slovensku se startupy vypadá.
Přečtěte si více

Polemika na obranu českých a slovenských startupů

Cítím potřebu se našich startupů a lidí, kteří kolem stojí, trochu zastat. Tenhle názor ve mě zrál už dlouho, jeho sepsání ale napomohly diskuze na řadě nejmenovaných facebookových profilů - třeba o tom, že "česká startupová scéna neexistuje" a jde jen o neúspěch, "na který spousta lidí vsadila svůj tiket". Rejpat do startupů je totiž v módě a obhájci moc slyšet nejsou, tak zkusím trochu srovnat síly, i když ve výsledku třeba bude pravda někde uprostřed.