Bezrealitky expandují na Slovensko, do tří let chtějí mít pětinu celého trhu

Bezrealitky, největší český portál zajišťující prodej a pronájem nemovitostí svépomocí, spouští po měsících příprav svou službu také na Slovensku. Podobně jako v Česku, i zde se Bezrealitky chtějí stát výhodnější alternativou ke službám realitních kanceláří. V Česku mají Bezrealitky zhruba pětinový podíl na celém realitním trhu, na stejné hodnotě chtějí být na Slovensku do tří let. Pomoci jim má mimo jiné i rekordní růst cen slovenských nemovitostí.

Slovenským majitelům se od poloviny května portál otevřel na adrese www.bezrealitky.sk s možností bezplatné realitní inzerce s absolutním respektem k soukromí a vysokou rychlostí jednotlivých transakcí. K dispozici je kompletní funkcionalita webu včetně doprovodných služeb, jako jsou automaticky generované nájemní smlouvy, právní či finanční servis. I na Slovensku budou striktně vyloučeny nabídky realitních kanceláří a makléřům bude zakázáno majitele kontaktovat.

„Stejně jako u nás, i na Slovensku zcela zbytečně ukrajují z cen nemovitostí realitní makléři, jejichž přidaná hodnota je nyní přinejmenším sporná. Růst cen nemovitostí zároveň neopodstatněně zvyšuje jejich provize, přestože reálné práce odvádějí stále méně,“ myslí si Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky. „Ještě letos bychom lidem na provizích rádi ušetřili miliony euro a zasadili se o vyšší transparentnost podmínek prodejů a pronájmů na slovenském trhu.“ 

Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky

I na Slovensku totiž ceny nemovitostí atakují historická maxima. Podle slovenské centrální banky NBS rostly ceny bytů meziročně o 7,6 procenta, průměrná cena je pak 34 367 korun za metr čtvereční. Ceny především v hlavním městě mají i nadále růst. To je podle představitelů Bezrealitky ideální moment pro vstup na trh.

„V příštím roce bychom rádi měli nejméně desetiprocentní podíl na realitním trhu, do tří let pak jeho pětinu. Mezi portály, které zprostředkovávají prodeje a pronájmy s vyloučením realitních kanceláří a makléřů, se chceme pochopitelně stát jedničkou,“ uvádí Meyer.

Vstup Bezrealitky na Slovensko a s ním předpokládané oživení takzvaného přímého realitního trhu podpořila také celá řada lokálních parterů, kteří pro Bezrealitky zajišťují doprovodné služby. Mezi ně patří například UPC, Innogy nebo Sconto. Spolupráci s Bezrealitky zahájila také Slovenská sporiteľňa, která jejich klientům nabídla hypoteční servis.

„Podobně jako v Česku, i na Slovensku trh hypoték za poslední rok výrazně ovlivnily regulace. Jako zodpovědný lídr trhu s financováním bydlení děláme všechno pro to, abychom lidem dokázali pomoc i ve chvíli, kdy se podmínky zpřísňují. Třeba prostřednictvím Bezrealitky, které umožňují lidem jednoduše prodávat nemovitosti mezi sebou,“ uvádí Marta Cesnaková, mluvčí Slovenské sporiteľny. „Sami se snažíme naše služby zjednodušovat tak, aby po online dohodě o prodeji následovalo stejně jednoduché dohodnutí hypotéky.“

Slovenský trh považují Bezrealitky za velice důležitý. I proto hodlají ještě letos podpořit svůj vstup kampaní, která představí značku jako takovou a výhody prodeje a pronájmu svépomocí. Slovenští klienti se zároveň dočkají stejných novinek, jaké jsou plánovány pro ty české – ještě letos tak například získají možnost využít platformu pro majitele pronajímající nemovitosti nebo automatické ocenění nemovitosti.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Gowalla cílí na firmy a zpoplatňuje služby

Ze všech geolokačních služeb se Gowalla v poslední době nejvíce snaží přidávat inovativní funkce, které zvýší interaktivitu celé sítě. Po fotkách, komentářích a možnosti zvýraznit uživatelem oblíbená místa přidávají vývojáři tři další vychytávky, tentokrát určené spíše podnikům: verifikace umístění, kalendář razítek a City Pages.
Přečtěte si více

Workshop ukáže, jaké výhody startupy získají od TechStars

Velmi zajímavé výhody plynoucí ze členství v prestižní Global Accelerator Network se nyní dostanou i českým startupům. Protože se ale o tomto programu u nás dosud mnoho nevědělo, představí celý systém podrobněji večerní video workshop naplánovaný na 12. července. Zúčastnit se můžete z několika míst v Česku i na Slovensku.