BC Wars, nová online hra od amerického startupu

Oklahomský startup GoldFire Studios pustil včera do světa betaverzi svojí nové MMORPG browser-based hry BC Wars. Koho láká hra na hrdiny ve světě zasazeném do doby, kdy naši planetu obývali dinosauři a jiná pravěká havěť, nechť zbystří.

BC Wars je, jak už název angličtinářům napovídá (BC = Before Christ) do pravěkého světa, kde bok po boku žijí naši pravěcí předkové, dinosauři, a další havěť nám známá již jen z Jurských parků nebo Cesty do pravěku. Kromě bojůvek s těmihle tvory se hráč může pustit do křížku i s ostatními uživateli, prozkoumávat svět, stavět a vylepšovat jeskyně, nebo se stát členem kmene a s tím se pak účastnit velkých mezikmenových válek.

Poměrně zajímavé je řešení virtuální měny. Tu netvoří peníze, ale mušle (clams), které hráči mohou získávat buď složitě, tedy bojováním s nepřáteli, prozkoumáváním světa a obchodováním s ostatními, nebo snadno, tedy koupit. Na tom zatím není nic zvláštního. Co už ale je neobvyklé, je že společnost nabízí i možnost zpětného odkupu mušlí. Hráč musí ovšem splnit několik podmínek (jmenovitě dostatečný level postavy a počet mušlí). Hra je přístupná od třinácti let, a leckterý mladý klučina se možná nechá zlákat možností vydělat si peníze hraním hry, kdo ví?

 

První hra ve čtrnácti

GoldFire Studios existují zhruba od roku 2005 a jejich zakladatelem a CEO je nyní 21letý James Simpson. V současné době jeho tým čítá 12 zaměstnanců a na BC Wars se pracovalo už od poloviny roku 2008.

I přes své mládí dělá James ve hrách už dlouho. První hru spustil v pouhých 14 letech, jmenovala se SchooglePets, ale kvůli hackerům ji musel ukončit když měla asi 5000 hráčů. Nenechal se odradit a po zdokonalení svých programovacích schopností vydal hru předělanou znovu, tentokrát pod názvem Venetopia. Hru se mu zanedlouho podařilo prodat a za utržené peníze založil GoldFire Studios.

Kromě pravěkého RPG mají Goldfire Studios na svědomí ještě jeden online kousek, a to hru nazvanou PokerRPG.

Co dodat závěrem? BC Wars vypadají vcelku zajímavě, nicméně hra to nebude mít vůbec lehké. Konkurence je velká, a autoři budou potřebovat rozšířit o svém výtvoru povědomí. Textový formát s nepohyblivými obrázky, ve kterém je hra vytvořená, také už dnes není zrovna moderní, a určitě úspěch nijak neulehčí. Nechme se tedy překvapit a přejme jim hodně štěstí.

via VentureBeat

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Brněnský Unifer nabízí mentoring startupům i studentům

Centrum inovativní spolupráce UNIFER spojuje šikovné studenty a špičkové profesionály, kteří společně pracují na projektech od zadavatelských firem. Mentoring ale UNIFER nabízí i startupům a právě důrazem na mentoring od zkušených profesionálů se UNIFER chce odlišit od jiných podnikatelských inkubátorů.